Höljäkässä

tapahtuu - kohta ?

6

1058

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ei onnistu

      "Nurmes päättää tänään

      Nurmeksen kaupunginhallitus käsittelee tänään maanantaina alueen luovutuksen ja vuokrauksen ehtoja sekä poikkeuslupaa rinteiden avaamiseen."

      Eiköhän Vainionpää sano, että "ei onnistu" niin kuin tähänkin mennessä on Nurmeksen mahdollisuuksia poljettu maahan.

    • eskobaru

      Kerrankin jokin positiivinen asia Nurmeksesta.!! Minun puolesta hintaa voisi laskea vielä reilusti koska suomalaiset ei kuitenkaan sinne mitään toimintaa saa.

      • toivotaan toivotaan

        Jos tuo jurtin hanke toteutuu edes osittain, niin se tuo aivan uudenlaisia mahdollisuuksi Nurmeksen elinkeinoelämälle ja tarvetta palvelu- ja matkailuyrittämiselle. Eli toivottavasti kaupunki pystyy nyt pitämään kiinni sijoittajista ja luomaan heidän suunnitelmilleen mahdollisimman suotuisat olosuhteet.


      • toivotaan toivotaan kirjoitti:

        Jos tuo jurtin hanke toteutuu edes osittain, niin se tuo aivan uudenlaisia mahdollisuuksi Nurmeksen elinkeinoelämälle ja tarvetta palvelu- ja matkailuyrittämiselle. Eli toivottavasti kaupunki pystyy nyt pitämään kiinni sijoittajista ja luomaan heidän suunnitelmilleen mahdollisimman suotuisat olosuhteet.

        "Kaavoitus kestää vähintään kaksi vuotta", oli lehessä. Miksi??? En voi ymmärtää kuinka voi olla noin hidasta. Olen kyllä törmänny noihin kaavoitus asioihin aikaisemminkin, siis hitauteen. Teollisuus hallille paikan määritys olisi vieny saman ajan, ei jouvettu oottamaan vaan tehtiin toiselle paikkakunnalle jossa kaavoitus ei hidastanu.
        Riitääköhän sijoittajilla pinna moisiin ootteluihin. Tietysti kaikki mahdolliset tahot valittaa ja yrittää kampittaa kaikilla mahdollisilla tavoilla.
        Tuo olisi kyllä kultakimpale Nurmekselle, jos se toteusi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin kun katsoit salaa ja

      Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku
      Ikävä
      60
      5006
    2. Katu täyttyy...

      Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt
      Ikävä
      36
      2279
    3. Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."

      No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      62
      2169
    4. Kuvaa yhdellä sanalla meidän välejä tällä hetkellä

      Vastaa kuin vastaisit Hänelle.
      Ikävä
      222
      2153
    5. Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"

      Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm
      Maailman menoa
      218
      1363
    6. Korjaa toki jos...

      Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä
      Ikävä
      18
      1218
    7. Joko luovutat

      Mun suhteen?
      Ikävä
      89
      966
    8. Taas joku junan alle

      Piltolan tasoristeyksessä: https://www.tilannehuone.fi/ Uutinen Iltalehdessä, Iltasanomissa, MTV:llä, Ylellä jne. Jossai
      Loimaa
      47
      943
    9. Jalat alta

      Multa kun veit 😎 👘 🦵🦵🤏
      Ikävä
      66
      887
    10. Harmittaa...Lampsiinjoen sillat

      Tulva vei toisen ja toinenkin hajosi. Mielellään korjaisin molemmat, mutta ei ole resursseja siihen hommaan. Ikää jo 72v
      Imatra
      12
      869
    Aihe