http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1599106
Eihän tuossa touhussa ole mitään tolkkua! Ei edes huomata, että yksi tyyppi puuttuu. Pahasti on retuperällä hommat. Ei ihme, että harhalaukauksiin kuukahtaa "metsästäjiä" joka vuosi läjäpäin. Onko sitä läträttävä niin paljon, että yksinkertaiset yhteenlaskutoimituksetkin ovat liikaa? Kortit ja luvat pois moisilta.
Eihän tuossa touhussa ole mitään tolkkua! Ei edes huomata, että yksi tyyppi puuttuu. Pahasti on retuperällä hommat. Ei ihme, että harhalaukauksiin kuukahtaa "metsästäjiä" joka vuosi läjäpäin. Onko sitä läträttävä niin paljon, että yksinkertaiset yhteenlaskutoimituksetkin ovat liikaa? Kortit ja luvat pois moisilta.
Vastaukset 17
Vanhimmat
mentaliteetti, että jokainen huolehtikoon itsestään, näyttää sitten tuolla lailla synkimmät puolensa. Ikäviä uutisia tuollaiset ja huomaa, kuinka lähimmäisenrakkaus on kaikonnut kauas "meistä". No, huomattiin toki ennen lumien tuloa, kun sekään ei noilla korkeuksilla kaukana ole. Eipä ois puhelimen akku kauaa kestänyt häläri ääniä. Onneksi vainaja löydettiin ja pääsee hiukan kunniallisempaan paikkaan lepäämään.
"- Hänen jahtikautensa päättyi siihen. Metsämiehelle kuolema jahtimailla on kunniakas, pohtii metsästyksen johtaja Timo Kovala Ala-Ounasjoen Erästäjistä."
Jalot metsästäjätoverit vain sattuivat unohtamaan, että yksi ajomies jäi metsään. Onko kuolema todella ollut välitön, vai olisiko ollut estettävissä, mikäli yhden puuttuminen olisi huomattu ajoissa? Hyvin järjestetty ja turvallinen luontokokemus kerrassaan; vihollisia ei tarvitse, kun ystävät ovat tuollaisia.
Sairaskohtaukseen kuoleminen jahdin yhteydessä on kunniakas kuolema, mutta jahdin yhteydessä suden käveleminen metsästäjää kohti on törkeä hyökkäys ihmisyyttä kohtaan.
"Ei ihme, että harhalaukauksiin kuukahtaa "metsästäjiä" joka vuosi läjäpäin." Mistähän olet tämän lukenut, vissiin jostain viherpiipertäjien lehdestä vai. Jotain rajaa noissa jutuissa voisi olla. Vai läjäpäin,,, voi helvetti,,,,
hyvätkin puolensa. Näin ajattelee hirvestäjä. Selitänpä vähän, mitä tarkoitan:
Minähän olen aina sanonut (hirvipalsta), jotta hirvenlihan perässä juoksevien lahtaajien järki on sokaistunut lihanhimosta. He ovat kuin petoeläimiä, jotka tappelevat raivoisasti metsässä lojuvista lihavuorista.
Nythän hirviporukalla pitää jollain tavalla yrittää jakaa saalis. Jos joku kuolee, niin tämähän on oikea onnenpotku muille petoeläimille. Lihaa jää tällöin enemmän jokaista hengissä säilynyttä kohti. Jos alunperin oli tarkoitus saada esim. 150 kiloa lihaa, niin nythän onkin mahdollisuus saada vaikkapa 180 kiloa "ihanaa" hirvilihaa.
Pukinpartahomolle, että minä Metsästäjänä HAAVEILEN siitä(sitten kun aika koittaa),että kuolisin metsään,ja nimenomaan jahtireisulla.
Minä haluasin , että minut söisi niin Susi,ku Karhukin ja miksei vaikka oravakin....Todelliset METSÄSTÄJÄT kuolevatkin metsään. luontaisesti luontoon.
Mihis Pukinpartahomo susiystävä haluaa kuolla?
tänä suksynäkin jonkun "kaverinsa" metsästysretkellä hengiltä- iloitkaamme silloin!
taitaa olla katkennut verisuoni otsalohkossa. Löydyt sieltä peräkammaristasi pili lerpottaen. Viimeiset hetkesi olet tumputtanut pukinparroista ja pissiksistä fantasioiden. Siinä sulle metsästäjää.
se,joka on vahvenpi.Esim METSÄSTÄJÄ!
Tuo korpimaitten viimeinen SOTURI!
pissikset ja pukinpartaiset homot ovat niin katteellisia metsästäjille,että tuhoavat lopulta elämänsä huumeitten orjina.
Mutta METSÄSTÄJÄ vaan metsästelee ja pata porisee maukasta lihaa täynnänsä.
"pukinpartahomo susiystävä" haluaa vaikkapa kuolla saappaat jalassa. Käytetään nyt tähän tällaista vanhaa viisasta sanontaa, kun en tähän hätään muutakaan keksi. Mutta kukapa meistä on omaa kuolintapaansa valitsemaan. Sattuma ja elämäntavat ovat määrääviä tekijöitä.
Jos oikeasti haluat, jotta saisit olla susiuskovaisten kauan kaipaama ihmisuhri ja kuolla suden raatelemana, niin tavoitteesi on erittäin haastava ja kunnioitettava. Ei nimittäin ole helppoa saada sutta raatelemaan ja varsinkaan syömään ihmistä. Tätä tosiseikkaa puolustaa tilastotiede ja todennäköisyyslaskenta.
Itse arvioisin, jotta mahdollisuutesi joutua suden syömäksi voisi olla vaikkapa seuraavaa kokoluokkaa:
Voitat kolme kertaa peräkkäin lotossa täysosuman kullakin kierroksella noin viiden euron sijoituksella. Ja äläkä luule, että leikillinen nimittelysi minua häiritsisi. Minä ymmärrän täysin rikkaitten kielikuvien käytön ja hyväksyn sen. Itse kuitenkin pysyttelen yleensä asialinjalla käyttäen joitain rikkaita ilmaisuja lyhentääkseni tekstiä.
on sanonu, että haluan kuolla suden tahi muunkaan raatelemana?
Tarkoitin, että jos kuolen metsästäessäni esim sydäriin,niin silloin toivon,että metsän eläimet syövät minut.
Minulla "Korpi Soturilla" on vuosia vielä jäljellä runsaasti.
Ihailen muinaisten Intiaanien tapaa laittaa vainajansa korkeitten tolppien nokkaan lepäämään laverilleen,josta luonnon eläimet saivat ottaa omansa.
Todellinen METSÄSTÄJÄ kuolee metsään!
että sinussa olisi ollut jotain, mutta eipä ollutkaan. Et olekaan valmis kuolemaan taistellessasi sutta taikka karhua vastaan. Olet selvästi pelkuri ja pelkäät petoja kuollaksesi.
Jos ja jos, jossittelet paska housussasi muka olevasi valmis kuolemaan. Tuskin jäännöksesi edes kelpaisivat sudelle. Ei susi ole kiinnostunut maan matosista.
ole mitään hävettävää jos susi tai karhu metsämiehen pois pureksii.Eihän sitä huonomalleen silloin häviä,eikä eläin sitä huvikseen tee.
Terv:metsässä paljon kokenut
ei tosiaankaan kuulu periaate: Kaveria ei jätetä.
Paskahousuja kaikki tyynni.
kaverille ei jätetä.
taas koskettelemaan susihysteerikkojen lapsia ja jätä tämmöset asiat niille jotka niistä jotain tietää.
Onkohan kaikki "älyköt" samanlaisia narsisteja kuin sinä.
kauhajoella ja jokelassakin huomattiin heti kun teikäläiset ampu ihmisiä. Vittu.
ja pesee suusi saippualla.
Siis kuka huomasi heti ja keneltä jäi huomaamatta, kun ketkä, teikäläiset, ampui ihmisiä?