D-VHS :????

Vieläkö D-VHS laitteita valmistetaan?
4890
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

hyvä laite, mutta ei näy missään. Ehkä ebaysta ulkomailta jostain vois löytyä.

Äänestä
  • ei ilmeisesti käy mutta S-VHS pelittää?

    Äänestä

  • nauhat :??? kirjoitti:

    ei ilmeisesti käy mutta S-VHS pelittää?

    taitaa ne olla ns. alaspäin yhteensopivia, eli toistaa kyllä vhs-nauhoja, mutta tallennus digitaalimuodossa tarvitsee parempaa nauhaa, ilmeisesti tuo s-vhs kelpaa digitaalitallennukseen.

    Äänestä

  • juuu. kirjoitti:

    taitaa ne olla ns. alaspäin yhteensopivia, eli toistaa kyllä vhs-nauhoja, mutta tallennus digitaalimuodossa tarvitsee parempaa nauhaa, ilmeisesti tuo s-vhs kelpaa digitaalitallennukseen.

    Norminauhakin käy,kun poistaa sen pikkusen nipukan nauhan alta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


vieläkö saa kirjoitti:

Vieläkö D-VHS laitteita valmistetaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu