Varasin juuri liput Dubliniin online chek-inn`ninä. Normaalisti kun olen lippuja tilaillut, tulee sähköpostiin vahvistus. Nyt sellaista ei tule vaikka tilaus meni mielestäni ihan ok = viimeksi tuli se confirmed ja mm. varaustunnus yms. tiedot. Onko nyt niin, että koska teen online che-innin netin kautta, ei sähköpostiin tule mitään vahvistusta enää tuon jälkeen... vai menikö jokin kuitenkin poskelleen??
Tulikohan kämmäiltyä??
Varaus Dubliniin
4998
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Joo, ne säästää sillä ettei tarvii enää lähettää varmistusta, ja näin kannattavuus parenee
Ryanair lähettää aina vahvistuksen sähköpostitse. Joskus vahvistus saattaa tulla viiveellä varsinkin jälleen nyt kun Ryanairilla on ympäri Eurooppaa tarjolla ilmaisia lippuja ja varauksia tulee sisään huimia määriä.
Yksi mahdollisuus on myös se, että olet näppäillyt sp-osoitteesi väärin.
Jos kirjoitit muistiin varausnumeron, voit sillä tarkistaa varauksesi tilanteen Ryanairin nettisivuilla.
Ilmoita varausnumerosi lisäksi joko käyttämäsi luottokortin numero (ei veloitusta) tai sähköpostisoitteesi sekä varaamasi reitti.
https://www.bookryanair.com/SkySales/FRRetrieveBooking.aspx?culture=EN-GB&pos=MYFLIGHT
Jos et kirjoittanut varausnumeroasi ylös ja vahvistusta ei kuulu, voit kysyä varausnumerosi Airprolta.
http://www.airpro.fi/ryanair_info
Minulla on pari kertaa s-postivahvistus tullut vasta 2-4 päivän päästä varauksesta. Varausnumerohan kannattaa aina kirjoittaa muistiin kun varauksen on tehnyt.
Sillä pääset kuitenkin chekkaamaan sisään netissä jne.
Tulihan se lopulta se sähkäri. Olin jo aika huolissani, sillä aiemmin kun olen lippujas raikulta ostellut, se on tupsahtanut meiliin heti. Nyt siihen meni pari päivää eli aika kauan sai olla sydän syrjällään.
Oli mulla se vahvistuskoodi yms. printattuna heti Raikun sivulta, mutta silti jotenki aattelee, ettei mikään ole varmaa ennen kuin se maaginen meili tulee. Olenkohan liian kaavoihin kangistunut ;)