maanjäristyksenkin
jälkeisillä raunioilla
savun hälvettyä
nauran silmiisi
ja sanon
jäihän meille
toisemme
mitä muuta
tarvitsemme
jälkeisillä raunioilla
savun hälvettyä
nauran silmiisi
ja sanon
jäihän meille
toisemme
mitä muuta
tarvitsemme
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
on kaunis ja samalla sellainen jolle vaan hymyilee.
mukava kuulla, että hymy tarttuu. Kiitos kuuluu lukijalle.
...Kirjoitettu runo isompien voimien myllätessä...
Jäihän meille toisemme toisemme.
Ihana,kiitos=)
miehelle kirjoitettu runo ei ehkä saisi olla kaunis. Mutta sydämestä ei pulpahtanut tämän kummempaa.
miten sitten pitäisi elää niiden raunioiden keskellä?
tuo nyt oli vaan kuvitteellinen ilmaisu. En tarkoittanut ihmisten hätää jä kärsimystä. Vaan sitä, ettei maallisen ympäristön tavaroiden ym. paljous ole mikään rakkauden mitta.
Ilman rahaa ja omaisuutta olisin hänen kanssaan yhtä onnellinen. Kesällä metsästä marjat ja sienet säilöen, vihanneksia kasvatellen ja kaloja onkien ym. Nokkosista ja turkiksista lämpöiset vatteet, kuten kivikaudella.
Hän Tarzan minä Jane hmm
Tavarat todella painavat vähän rakkauden puntarissa, ajattelin niillä raunioilla vähän jotakin muuta. Nokkoset ovatkin oikea hyötykasvi ;) ja viidakkoelämä voi olla vaarallista hmmm