Olisi tarkoitus siirtää tyhjennysvuodon ajankohtaa e-pillereiden avulla 21 päivää (eli yhden laatan verran). Aion siis nykyisen laatan jälkeen -taukoa pitämättä- aloittaa uuden, ja vasta sen jälkeen pidän 7 päivän tauon.
Kysyisin nyt siis henkilökohtaisia kokemuksia tällaisesta. Esiintyikö tokan laatan aikana tiputteluvuotoa tai muita ikäviä sivuvaikutuksia?
Kiitos jo etukäteen vastauksista.
Kysyisin nyt siis henkilökohtaisia kokemuksia tällaisesta. Esiintyikö tokan laatan aikana tiputteluvuotoa tai muita ikäviä sivuvaikutuksia?
Kiitos jo etukäteen vastauksista.
Vastaukset 1
Vanhimmat
No, joskus mulla on esiintynyt pientä vuotoa. Nyt viimeksi söin kokonaisen laatan eli sen 21 päivää, ja jatkoin sen jälkeen vielä 8 päivää sellaisesta vajaasta laatasta, ja ton 21 päivän jälkeen kyllä meinas tulla sellaista veristä vuotoa, mutta meni ohi. Ja heti kun lopetin tuon 8 päivän jälkeen pillereiden syömisen niin kas vain, heti toisena päivänä alkoi tyhjennysvuoto.
Eli hyvinkin on mahdollista, että tulee pientä tiputtelua, mutta yleensä se on todella niukkaa, ja kestää vain pari päivää..
Mitään muita sivuvaikutuksia tuosta ei luultavasti tule.Ei ainakaan itselleni ole tullut, 7 vuotta olen syönyt pillereitä ja välillä syönyt parikin levyä putkeen.