G:6kk mitat

Eli minkäs kokoisia puolivuotiaita?
Meillä pikkujättiläinen 11,7kg ja 71 cm.
Paino huitelee ihan omia käyriään, ei kuitenkaan vieläkään huolestuttanut neuvolassa.
3257
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Meillä oli aika pulluka poika vielä tuolloin: 9060g ja 69.9cm. Syntyessään oli 3120g ja 50cm.
Nyt 2 vuotiaana 13,2kg ja 91cm.

Äänestä

9460g(3910g) ja 72,5cm(52cm)

Äänestä

Meidän poika oli 6 kk neuvolassa 69 cm ja 9065 g. Syntymämitat 46 cm ja 2755 g. Eli kova on kasvutahti ollu, mutta koko ajan kyllä syökin ja touhuaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


... kirjoitti:

Eli minkäs kokoisia puolivuotiaita?
Meillä pikkujättiläinen 11,7kg ja 71 cm.
Paino huitelee ihan omia käyriään, ei kuitenkaan vieläkään huolestuttanut neuvolassa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu