Mikä on mukava, tavallinen ja edullinen paikka syödä aamupalaa Tukholmassa? Haen vastaavaa paikkaa kuin ABC huoltoasemat suomessa. Hotellien aamiaisille emme halua.
Tulemme Siljan laivalla Tukholmaan, mutta aikaisen saapumisaikansa vuoksi emme syö laivalla.
Liikumme autolla, sijainti ei siis ole ongelma.
AAMIAISELLE Tukholmassa?
4
3196
Vastaukset
- Missä vastaukset?
Minuakin kiinnostaisi, mutta huonosti näkyvät nämä ihmiset Tukholman aamiaiset tuntevan...!
- Matkoilla usein
Luulen, että aika harvaa kiinnostaa huoltamoiden tarjonta. jos menee matkoille, haluaa yleensä myös syödä vähän paremmin kun huoltamon baarissa.
Aloittaja. jos haluat säästää rahaa, osta eväät valmiiksi kotoa, näin ei rahaa kulu ruokaan. - oaa luokkaansa
Matkoilla usein kirjoitti:
Luulen, että aika harvaa kiinnostaa huoltamoiden tarjonta. jos menee matkoille, haluaa yleensä myös syödä vähän paremmin kun huoltamon baarissa.
Aloittaja. jos haluat säästää rahaa, osta eväät valmiiksi kotoa, näin ei rahaa kulu ruokaan.Jotenkin vain ajattelisi, että aamulla voisi uhrata sen verran ja sentään syödä laivalla. Maissa tulee varmaan monin verroin kalliimmaksi.
- Juustina
vanhan kaupungin läpi Drottninggatanille ja siellä oli kahviloita auki jo heti aamusta.
Lapsiperheenä olemme jonkun kerran syöneet aamiaista McDonaldsilla paremman puutteessa.
Googlaamalla löytyi tällainen linkki:
http://www.alltomstockholm.se/StockholmsArtikel.aspx?bid=1251599&kid=1
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1375798
Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3962609- 1342537
Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää
Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv102090- 121473
- 621168
Kun ei numeroa
niin en edes voi viestittää, et suunnitelmiin tuli muutos. Ikävä on, ja kasvaa vaan🤍101062- 51932
Temusta tilaamiseen tulee muutos
Alle 150 euron tullivapaus poistuu. Vihdoinkin kankea EU saa jotakin aikaiseksi. https://www.iltalehti.fi/digiuutiset/101845- 76835