tylsää

tätä palstaa. On meinaan ennätysmäisen tylsä bb tänä vuonna. Ei tapahdu mitään, ideat lopussa? Bileitä, joissa yleennsä tapahtuu, ei ole...hoh hoijaa. Keksikää nyt helkutissa sinne uusia kauniita ja komeita ihmisiä, jotka saavat sutinaa aikaan ja joku julkku ja sitten viinaa!!!
2112
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

ei enää uusia vakiasukkaita taloon tässä vaiheessa...

eikä tosiaan enää tartteis tulla taloon ulkopuolisia "virikkeitä"?!
-siis vierailijoita kuten pokerijakaja, pokerineuvoja, tullimiehet jne...

Kampaajat oli kyl ok ja sit vieraileva esiintyjä, mut enpä oo noin tylsiä festareita ikänä ennen nähnyt?!

ja miksi talossa ramppaa tuota ulkoupuolista porukkaa liki joka viikko ja useammastikin samalla viikolla, eihän se oo tarkoitus?!

Ois ihan fiksua mennä alusta pitäen yhdellä porukalla loppuun asti, sit jos jotain äkkilähtöjä tulee odottamattomasti, mm. Harri ja Marianna? niin näitten tilalle voitas ottaa yhdet uudet sen mukaan, silloin kun tämmöisiä tapauksia sattuu?!

Mut jengi pitäs alun alkaen valita huolella ja tarkemmat psykologiset käytännön testit?!!!!
mm. koeasuminen ennen sarjan alkua talossa, että näkevät mimmosta porukkaa on?!
vaikapa joku 15 henkeä ja sit tuotanto tiputtas tuppisuut ja tapetit pois jo ennen ohjelman alkua?!

Äänestä
  • keinoilla tuollaiset tylsimykset valittu? Joku humalassa tehty oma tallenne itsestä vai? Lisäksi voisi olla huomattavasti mukavampaa seurata räväkkiä hyvännäköisiä ihmisiä. Noi on niin tylsii, ainut väriläiskä on Niko, mutta sekin alkaa jo ällöttää aina samat jutut. Viime vuodet olivat Ollin, Pertun ja näiden väriläiskien vuoksi seurattavia. Kuka tuollaista elämää jaksaa katsoa, kun mitään ei tapahdu.Oma elämäkin on jännittävämpi. Bileitä sassiin ja useasti ja kunnnon tehtäviä!!!!!!!!!!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


toivottavasti subi lukee kirjoitti:

tätä palstaa. On meinaan ennätysmäisen tylsä bb tänä vuonna. Ei tapahdu mitään, ideat lopussa? Bileitä, joissa yleennsä tapahtuu, ei ole...hoh hoijaa. Keksikää nyt helkutissa sinne uusia kauniita ja komeita ihmisiä, jotka saavat sutinaa aikaan ja joku julkku ja sitten viinaa!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu