Aion hankkia ensi vuoden puolella itselleni ensimmäisen skootterini. Pidän ulkonäön puolesta otsikossa mainituista skoottereista, mutta olis kiva tietää että miten hyvin ne sitte oikeesti toimii. Ostan skootterin itse joten ei kauheesti ole varaa kalliisiin peugotteihin ym. (Eli skootteri maksais 700e-900e) Skootteri tulee ihan normaaliin ajoon, että ei oo tarkotus virittää tai alkaa säätämään sen kanssa muuta. Onko kellään kokemusta jommasta kummasta? Mitä vikoja on ollu vai onko ollu ollenkaan? Oletko tyytyväinen skootteriin vai?
Keeway hurricane vai Fude 50cc racing?
miukumaukuvaan
3355
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
skootterin pitäis olla sinänsä aika pienikokoinen tai istuin matalalla sillä olen itsekin lyhyt enkä tästä enää kasva. (160cm)
Kai noi toimivia molemmat. Jotain pikkuvikoja voi joskus tulla. Kumman haluut 2- vai 4-tahtisen? Kannattaa jossain käydä koeistumassa tai jopa ajamassa.
Se nyt on varmaa, että toi fude vie vähemmän bensaa.
ainakin mulla on ekaks. Sitten käyttöarvot. Jos mopo näyttää hyvältä se tuntuu hyvältä. Aina ne saa toimimaan luotettavasti!