Sähköt

Ovat toimineet ilmeisen hyvin, tai sitten aiheeseen on kyllästytty, uutisena. Eli tekikö Galaktisen liiton kiinanalaismyyräjoukko uukäännöksen punaisella auringollaan, joka on luolaston uumenissa. Vai pettikö moottori Zetor Talkien planeetasta kesken matkan?

Jatkuu huomenna...
5330
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Mitäs me noista uskovien jutuist välitetään. Annetaa uskojien uskoa kun ne uskossaan tulevat autuaiksi. Paasatkoo vaa uskostaan. Ei niihi monikaa usko. Kirjota vaa lisää huomenna aiheesta.

Äänestä

klingonien taistelualus toimii jälleen. heidän ei tarvitse siis imeä enää energiaa pahaiselta maapallolta.

Äänestä

Kyllä ne jatkaa vielä. Ne tarkkailee, josko alkaa merkkejä näkymään maan pyörimisen hidastumisesta.
Jotain ne on näkevinään kaiken aikaa, mutta sen valmiimpaa siitä ei ole tullut.

Äänestä
  • Joku Aslak Ninnu kanavoi jo 1997, että avaruuden poroerottajat ovat lähtökuopissaan ja saamaisillaan luvan tulla valkkaamaan valitut. Tässähän tulee vilu odotellessa.

    Äänestä

  • Dent kirjoitti:

    Joku Aslak Ninnu kanavoi jo 1997, että avaruuden poroerottajat ovat lähtökuopissaan ja saamaisillaan luvan tulla valkkaamaan valitut. Tässähän tulee vilu odotellessa.

    Tuohan on vanha juttu... tuo Aslak Ninnun tapaus. Eikös se ollut jo vuonna 1998?
    Niin... ja nimi oli Nislak Annu. Muuten oikein.

    Tästähän kertoivat aikoinaan jo Mayat, vai oliko se mustat Maijat. Niin... ja Pyramidin keskimmäisessä kammiossa, vasemmalla, siinä astianpesukoneen vieressä, ovat Nislak Annun tiskihanskat.
    Kaikki tulee tapahtumaan vuonna satatuhattaviisikymmentä kaksi.
    Ole siis valmiina poloelotteluun.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Antero V kirjoitti:

Ovat toimineet ilmeisen hyvin, tai sitten aiheeseen on kyllästytty, uutisena. Eli tekikö Galaktisen liiton kiinanalaismyyräjoukko uukäännöksen punaisella auringollaan, joka on luolaston uumenissa. Vai pettikö moottori Zetor Talkien planeetasta kesken matkan?

Jatkuu huomenna...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu