kun lennän Scipholin kautta etelään. Odotusaika on 6 tuntia. Ehtisikö tässä ajassa käydä jossakin ja jos niin miten ja missä. Kuusi tuntia on pitkähkö aika odotella.
Miten esim juna keskustaan ja takaisin. Kauanko se kestäisi, paljonko maksaisi ja mitä ehtisi / kannattaisi siellä tehdä?
Onko kentän lähistöllä jotain muuta mielenkiintoista?
Kannattaako
mennä kaupungille
3
1141
Vastaukset
- muistikuvia
http://www.ns.nl/reisplanner-v2/index.shtml
Enkele reis = menolippu.- linkki huono
Mutta laitat lähtöpaikaksi Schiphol ja menopaikaksi Amsterdam Centraal.
- Arska
Muistaakseni Scipholista kesti sellanen 20 minsaa junalla(jos en väärin muista, lippu maksoi 4,2e)...ja juna-asemalta ehtisit käydä vaikkapa kiertään yhden kiekan kanavaristeilyllä(kestää vähän päälle tunnin, ehkä puoltoista)..sitten sulla vielä jäisi aikaa kipasta sinne Lady Tussaudin vahamuseoon...tuurilla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies vinkkinä sulle
Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista857535- 995447
- 2634698
- 484612
- 643322
- 502738
Olet oikeasti ollut
Niin tärkeä mulle ja kaikki meidän väliltä on pilattu ei yksistään sinun toiminnalla vaan minun myös.222388- 532384
Kuuluu raksutus tänne asti kun mietit
Pelkäätkö että särjen sydämesi vai mikä on? En mä niin tekisi mies koskaan 😘292352- 412224