perkuleen kommarit ja muut aseista kieltäytyjä vasurit alkaa kieltää käsiaseita!!no siinä nähdään kuinka hienosti suomessa korjataan ongelmat! ei korjata itse ongelmaa vaan aletaa härkkimään kaikkia aseharrastajia!!!
On kyl taas niin vasuria tää suomen touhu!!
On kyl taas niin vasuria tää suomen touhu!!
Vastaukset 6
Vanhimmat
Ministeriön arpajais- ja asehallintoyksikön päällikkö Jouni Laiho arvioi, että kielto lopettaisi ehkä ampuma-aseharrastuksen kokonaan. Toisaalta jo hallussa olevien laillisten käsiaseiden kriminalisointi rikkoisi perusoikeuksia ja omaisuudensuojaa
omassa paskassaan,autot poistettava suomesta>>ihmisiä kuolee liikenne onnettomuuksissa ym ym.
samaa harrastavia vaikka omassa kielenkäytössänne aseharrastuksen suhteen... Pyssymiesten jutut kun tuppaa myöskin olemaan syyttelyä monia ilmiöitä kohtaan - rehentely vaan kasvaa aseiden myötä, eikä suinkaan rauhoitu.
Paskasti tämä terroristikanpanja on hoidettu - nyt tuloksena on aivan turhia kuluja poliisin erikoisosastojen perustamisesta ja satamäärin perusteettomien uhkausten perusteellisesta tutkinnasta, jotka ovat kaikki verorahoja - siis pois vaikka nuorisopsykiatriasta. Poltettujen koulujen remontoinnin sijaan olisi voitu remontoida homekouluja. Ei siellä mitään "järkevää" salaliittoa voi olla, vittu ihan päätöntä räiskintää vaan!
Mä olen valmis uskomaan sen, että jonkun kaali EI sekoa kun se saa harrastaa tarkkuusammuntaa.
Saa jalkajousellakin porukkaa hengiltä. Ja puukolla, ninjamiekoista puhumattakaan.
Nyt kuitenkin pitäisi rajoittaa nimenomaan kätkettävissä olevia sarjatuliaseita, joilla ei oikein ole mitään merkitystä muuta kun että ne ovat vaarallisia ja joillekin seksikkäitä.
otappa ny selvää mistä puhut!!! eipä taida olla noita sarjatuliaseita kauheasti luvallisesti saatavilla!! asekeräilijät saalupia sellaisiin , ei taida oikein muut!! luvallisesti et ainakaan saa sarjatuli käsi asetta.. vai onko sulla eri kaupat ku muilla?
miten VITUSSA tämä liittyy hämeenlinnaan mitenkään?
on kans aseharrastajia?? vai onko??? minun tietääkseni ainakin on..
sinun periaatteellasi täällä ei saa kai sit keskustella mistään!!!!
Paitsi tietysti mistä herra kommari itse haluaa puhua!!!!pidä punikki pää kii jos ei kiinnosta!!