miksi???

perkuleen kommarit ja muut aseista kieltäytyjä vasurit alkaa kieltää käsiaseita!!no siinä nähdään kuinka hienosti suomessa korjataan ongelmat! ei korjata itse ongelmaa vaan aletaa härkkimään kaikkia aseharrastajia!!!
On kyl taas niin vasuria tää suomen touhu!!
6472
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Ministeriön arpajais- ja asehallintoyksikön päällikkö Jouni Laiho arvioi, että kielto lopettaisi ehkä ampuma-aseharrastuksen kokonaan. Toisaalta jo hallussa olevien laillisten käsiaseiden kriminalisointi rikkoisi perusoikeuksia ja omaisuudensuojaa

Äänestä

omassa paskassaan,autot poistettava suomesta>>ihmisiä kuolee liikenne onnettomuuksissa ym ym.

Äänestä

samaa harrastavia vaikka omassa kielenkäytössänne aseharrastuksen suhteen... Pyssymiesten jutut kun tuppaa myöskin olemaan syyttelyä monia ilmiöitä kohtaan - rehentely vaan kasvaa aseiden myötä, eikä suinkaan rauhoitu.

Paskasti tämä terroristikanpanja on hoidettu - nyt tuloksena on aivan turhia kuluja poliisin erikoisosastojen perustamisesta ja satamäärin perusteettomien uhkausten perusteellisesta tutkinnasta, jotka ovat kaikki verorahoja - siis pois vaikka nuorisopsykiatriasta. Poltettujen koulujen remontoinnin sijaan olisi voitu remontoida homekouluja. Ei siellä mitään "järkevää" salaliittoa voi olla, vittu ihan päätöntä räiskintää vaan!

Mä olen valmis uskomaan sen, että jonkun kaali EI sekoa kun se saa harrastaa tarkkuusammuntaa.

Saa jalkajousellakin porukkaa hengiltä. Ja puukolla, ninjamiekoista puhumattakaan.

Nyt kuitenkin pitäisi rajoittaa nimenomaan kätkettävissä olevia sarjatuliaseita, joilla ei oikein ole mitään merkitystä muuta kun että ne ovat vaarallisia ja joillekin seksikkäitä.

Äänestä
  • otappa ny selvää mistä puhut!!! eipä taida olla noita sarjatuliaseita kauheasti luvallisesti saatavilla!! asekeräilijät saalupia sellaisiin , ei taida oikein muut!! luvallisesti et ainakaan saa sarjatuli käsi asetta.. vai onko sulla eri kaupat ku muilla?

    Äänestä

miten VITUSSA tämä liittyy hämeenlinnaan mitenkään?

Äänestä
  • on kans aseharrastajia?? vai onko??? minun tietääkseni ainakin on..
    sinun periaatteellasi täällä ei saa kai sit keskustella mistään!!!!
    Paitsi tietysti mistä herra kommari itse haluaa puhua!!!!pidä punikki pää kii jos ei kiinnosta!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


käsiaseet... kirjoitti:

perkuleen kommarit ja muut aseista kieltäytyjä vasurit alkaa kieltää käsiaseita!!no siinä nähdään kuinka hienosti suomessa korjataan ongelmat! ei korjata itse ongelmaa vaan aletaa härkkimään kaikkia aseharrastajia!!!
On kyl taas niin vasuria tää suomen touhu!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu