Riitalle tehtiin pientä kiusaa. Sauli ja Niko ja muutkin piilottelivat Riitan pehmonallea ja tekivät muutakin pientä kiusaa. Riitta otti kaiken huumorilla, eikä koskaan ottanut nokkiinsa kujeista. Nyt kun kyseessä on Cheryll, se kuvottava ämmä ottaa kaikesta nokkiinsa ja naama on alaspäin joka mutkassa. Täysin huumorintajuton ihminen ja niin hirveen ärsyttävä ihminen. Ulos pilaamasta BB.tä. karsee, ihan karsee.
Muistatteko viime kauden
JOSSA....
5259
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ei Sari milloinkaan suuttunut Kakiin, vaikka Kakilla oli joskus vitsit vähän naisen arvoa alentavia, ehkä? Sari otti huumorilla ja ikinä ei niistä suuttunut. Tämä neiti fiini C ottaa joka ikisestä asiasta nokkiinsa. Voi hitto. Cheryll on täysin sopimaton taloon. Kotiin meikkailemaan. C on talon tylsin ihminen.
siitä hyvästä, kun oli niin reppana. Itse olisin toivonut Sarilta jämäkämpää käytöstä, mutta silloin hän ei tietenkään olisi saanut pervojen vanhojen setien ääniä...
voisit mennä kadulle ja pyllistää ja toivoa että joku iso karju tulee ja työntää patukan perseeseesi, hah haa!.
Tämän tyylistähän ade chipasta esitti, tälläistä siis on nykypäin huumori, eiku sitä viljelemään lapsellinen virne vielä päälle, että varsinkin puolituttujen kanssa kannattaa harjoittaa.
Tuollaiset yhteisjäynät ja kiusottelut hyvässä hengessä on vähän eikä ihan vähänkään eri asioita ja eri mittaluokkaa.
ihminen talossa, joten helppohan hänen oli olla iloinen. Viime kaudella ei muutenkaan ollut sellaista ilkeilyä ja selän takana puukottamista kuin tänä vuonna. Vähän silloinkin kihistiin, mutta ei mitään nykyiseen menoon verrattavaa, koska silloin lähinnä johtajahahmoista puhuttiin selän takana mutta nyt ne taloa dominoivat tyypitkin kieroilee toisten vahingoksi.
Riitta oli tyypillinen esimerkki ja malli koulukiusaajasta. Nainen sai hyvin lyhyessä ajassa manipuloitua muun ryhmän puolelleen tekemään kiusaa yhdelle asukkaista. Riitta naljaili, ivaili, irvisteli selän takana, puhui pahaa, haukkui julkisesti ja salaa. Teki kaiken juuri niin kuin koulukiusaaja tekee.
Minä en löydä Riitasta yhtään mitään positiivista sanottavaa, vaikka en varsinaisesti ollutkaan Jarkko-fani. Koulukiusaamisesta tiedän todella paljon, ja sitä oli karmeaa katsella. Etenkin kun kiusaajana oli kuusikymppinen nainen, ja vielä hoitoalan ammattilainen.
Hyi hirvitys!