uhvo

Nyt kun on tuolla interwebissä liikkunut semmoinen kirjoitus, kanavoitu sanoma, että meksikossa jossakin tulisi iiiiiiiso uhvo taivaalle ja viipyisi siellä muutaman päivän.

Onko porukka kuullut tällaisesta?
6551
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

...siis kuin tuo GL:n 14.10 ilmestys. Meksiko on kyllä uutta tietoa. Aijemmin puhuttiin jostain eteläisen pallonpuoliskon paikasta, jonka he ovat nimenneet jostain syystä Alabamaksi.

Äänestä
  • Meksikon Belizessä on myös Alabama niminen kaupunki.

    Äänestä

  • belize kirjoitti:

    Meksikon Belizessä on myös Alabama niminen kaupunki.

    Méhicó on silti pohjoisella pallonpuoliskolla.

    Äänestä


Toivon todellakin että tällä kertaa tämä olisi totta eikä mitään nwo:n bluebeamillä heijastamaa kuvaa jonka perusteella saadaan martial law käyttöön.

Äänestä
  • ... että koko homma on keksitty vain lyömään huuhaa-leimaa koko UFO-ilmiölle. Disinformaatiota. Tästä saa taas moni skepo hyvän piikittelyaihion. Voi olla myös että nuo kanavoijat vaan houruilevat lämpimikseen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


meksikossa kirjoitti:

Nyt kun on tuolla interwebissä liikkunut semmoinen kirjoitus, kanavoitu sanoma, että meksikossa jossakin tulisi iiiiiiiso uhvo taivaalle ja viipyisi siellä muutaman päivän.

Onko porukka kuullut tällaisesta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu