Jumakauta pöytäkone alkoi samalla tavalla kettuilla ennen kuin posahti.
Ja nyt kannettava samaa potaskaa.
Kernel sitä ja kernel tätä ple.
Mene bios ja vttu....
xp-home
Paska näitä vtun vehkeitä.
Ja nyt kannettava samaa potaskaa.
Kernel sitä ja kernel tätä ple.
Mene bios ja vttu....
xp-home
Paska näitä vtun vehkeitä.
Vastaukset 8
Vanhimmat
on vielä yksi kone, joka näyttää toimivan.
kun eivät montaa vuotta yleensä kestä.
Mun mielestäni pitäis kestää ainakin 5v.
Pöytäkone makso yli 2000 ja posahti alle 3v just kaik takuut ummes.
Kyllä nämä sellasia paskoja on.
Miksi ostelette ns. "merkkikoneita"? Fujitsut, HP:t ja muut kasailevat kökköraudasta vehkeensä mistä halvimalla komponentit ja vanhat varastot saavat.
Useat liikkeet kokoavat omia tai asiakkaan toiveesta koneita uudesta ja laadukkaasta raudasta. Teettäkää koneenne, älkää ostako merkkirojua.
"Miksi ostelette ns. "merkkikoneita"? Fujitsut, HP:t ja muut kasailevat kökköraudasta vehkeensä mistä halvimalla komponentit ja vanhat varastot saavat."
Tuota, kyllä merkkikoneet on ihan hyviä. Pitää vaan ostaa business -sarjaa. Ne lelukoneet on erikseen.
Itsellä Suomalainen Pomi ja on kestänyt, kuin unelma. No näytönohjaimen tuuletin alkoi murisemaan vanhuuttaan tuossa 4kk sitten ja vaihdoin sen uuteen. Club Ati Radeon 9600 Pro.
Ostin käytettynä koneen. Koneen takuu alkoi edellisellä omistajalla 17.3.2005. Ja koko takuu oli 48kk. :) Ei paha! Vai? Edelleen toimii Ubuntu koneena kuin kuin unelma ja toivon, että toimii vielä pitkään. Mitään isoa ongelmaa ei ole ollut. Tuota pelkkää kuluvan osan vaihtamista. Se on normaalia.
Eli laitoin esimerkin vain , että kaikki koneet eivät ole paskoja. Valinnanvaraa on ;)
meni ainakin vaihtoon työpaikalla, kun kone alkoi käynnistysvaiheessa ilmoitella kerneleistä.
laita koneeseesi Ubuntu ja homma pelaa. Windows ainakin uus vista on kiusana ihmisille. Samoin kuin uusi Office. Huononi ihan perkeleesti.(työnantaja ei suostu ilmaisiin toimiviin ohjelmistoihin, ja siksi on aina ongelmia, toimivuuden kanssa.) Kannattaa laittaa Ubuntu ja toimii.
http://www.ubuntu-fi.org/lataa.html
parinkymmenen päivän päästä saat uuden ubuntu 8.10 version.
rikkinäisillä kovalevyillä? On se varmaan loistava kirjoituskonealusta!?