Jotenkin viimevuosina formulakeskustelujen taso on pudonnut pohjamutiin.
Keskustelut muistuttavat aitoihin spreijattuja möläytyksiä ja muita älämölöjä.
Asiantuntevia ja perusteltuja mielipiteitä saa hakea, suurimman jutunaiheet ovat poimittu erilaisista lööpeistä ne niellään ja märehditään siltään.
Räikköselle vittuilaan avoimesti milloin mistäkin, Shumista onllaan joko/tai mieltä, mutta ei mitään siltä väliltä, eli täyttä "murkkumielipiteidenvaihtoa"...vittu joo!!
Keskustelut muistuttavat aitoihin spreijattuja möläytyksiä ja muita älämölöjä.
Asiantuntevia ja perusteltuja mielipiteitä saa hakea, suurimman jutunaiheet ovat poimittu erilaisista lööpeistä ne niellään ja märehditään siltään.
Räikköselle vittuilaan avoimesti milloin mistäkin, Shumista onllaan joko/tai mieltä, mutta ei mitään siltä väliltä, eli täyttä "murkkumielipiteidenvaihtoa"...vittu joo!!
Vastaukset 6
Vanhimmat
Tosiaan tällä palstalla asiallisia kommentteja saa oikein kirveen kanssa hakea. Se risoo, että harvassa ovat ne, jotka käyttävät samaa nimimerkkiä. Myöskin perustelun jalo taito puuttuu lähes kokonaan, mutta voiko teinien olettaa osaavan perustella väitteensä? Räikeäkin mielipide on hyväksyttävissä kunhan se on perusteltu. Joten olkaa eri mieltä, mutta perustelkaa.
J.R kirjoitti keskustelussa *Mitä tapahtui Räikkösen ja Shumin*
"Olisi saanut Shumi hieman pöllyttää Kimiä,ei olisi jäänyt jäljelle kuin märkä Räkä.On sillä pojalla otsaa mennä avautumaan 6*maailmanmestarille ja vielä käydä käsiksi.Mahtaa Kimi olla hyvin rasittava persoona kännissä.Muistatteko kun 1998 Shumi"eksyi" Häkän voitonjuhliin?Parivaljakko lauloi yhdessä karaokea ja olivat hyviä kavereita.Miksei Kimi tehnyt samoin?"
Kyllä tuo sepustuksesi on tyypillinen teinipojan
kirjoitus.Esimerkiksi henkilö joka on aikuinen ja kirjoittaa asiallisesti ei nimittele toisia,esim. Räkä..Räkkä..Häkä.
Veikkaan,että suurin osa tämän palstan kirjoittajista on teinipojuja ja tyttöjä.
Mistäs sinä tiedät onko Kimi ollut edes kännissä.
Ainoat henkilöt jotka tiedetään varmuutella olleen humalassa ovat Shumasherin veljekset,sen todistaa monet reportteritkin.Räikköstä sensijaan ei kukaan ole nähnyt humalassa.
sua taitaa harmittaa kun kimi ei ole sinua yrittänyt suudella..
Hyvä J.R. olen tässä kauden aikana havainnut, että itse pääasiassa eli Formuloissa, olemme nähtävästi tismalleen "vastakkaista" leiriä, ja erimieltä lähes joka asiasta, mutta nyt löytyi kerrankin yksimielisyys.
Olemme kerrankin tismalleen samaa mieltä, ja toivon sydämessäni että tämä aiemmin edes jotenkin asiallisen foorumin nykyinen alamäki ei enää tästä jyrkkenisi, pelottavia esimerkkejä lähihistoriasta löytyy, esim.Maikkarin Formulachat, joka muuttui lopulta täysin teinien temmellyskentäksi, ja karkoitti kaikki asialliset täysi-ikäiset kirjoittelijat.
Jospa tämäkin nyt tästä pikkuhiljaa rauhoittuu, kun kausi ohi, ja kaikki "tappelut" tapeltu.Toivon mukaan ensi kausi aloitellaan täälläkin vähemmällä törkyn määrällä.
Hyvää Syksyn jatkoa sullekkin! ;)
Mukavaa huomata, että palstalla on vielä muutamia asiallisia kirjoittelijoita. Palstan taso todellakin on laskenut kuin lehmän häntä, mutta minäkin toivon, että tässä talven aikana palstalaiset kasvavat henkisesti ja ovat valmiina ottamaan uuden kauden vastaan asiallisemmin ja perustelluin kommentein. Onhan se totta, että asiallisia ja perusteltuja keskusteluja on aina mukavampi seurata kuin fanaattisten fanien teinikirjoittelua. Vietähän oikein mukava loppusyksy ja talvi ja sitten keväällä palataan jälleen formuloiden ääreen uusin ja värikkäin kommentein^_^
Kyllä olen todellakin huomannut saman. Aina kun tänne tulisi jostain keskustelemaan, niin ensitöikseen saa deletoida "muutaman" viestin. Yleensä näissä mollataan joko Kimiä tai Schumia.
(Tällä viikolla on tullut taatusti ennätys deleten painamisessa)