"silppuri" -pytty

Asennan pesuhuoneeseen tämänlaisen silppuripytyn.

http://www.wilo.de/cps/rde/xchg/fi-fi/layout.xsl/1035.htm

Onko jollain kokemuksia. Tämä siis kytketään normipyttyyn kiinni-laite hienontaa tavaran jotta se saadaan eteenpäin pienempään putkeen.Siis kertokaa kokemuksista jos jollain on käytössä.
4646
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ihan normipyttyynhän sitä ei saa kytkettyä, vaan töpöhäntä malliin. Wc:n pystyy silppurin avulla kytkemään 32 viemäriin. Oikein käytettynä toimiva laite, mitä nyt hieman ääntä pitää käydessään. Yleisissä tiloissa yleensä ongelmia aiheuttaa vain vääränlainen käyttö (tamppoonien narut jää ilkeästi akselin ympärille sinne heitetään muuta ylimääräistä tavaraa).

Äänestä
  • siitä metelistä sen verran että kun pöntön vetää niin kauanko kone käy eli kauanko sitä meteliä kestää. pytty tulee pesuhuoneeseen joten kakkosvessaksi siis eli meteli ei kovinkaan paljon kuitenkaan haittaa.joo ja pitää tehdä selväksi koko porukalle että tarkkana mitä pyttyyn menee. Mitenkä muuten onko huoltovapaa jos homma toimii?

    Äänestä

  • lisätietoo? kirjoitti:

    siitä metelistä sen verran että kun pöntön vetää niin kauanko kone käy eli kauanko sitä meteliä kestää. pytty tulee pesuhuoneeseen joten kakkosvessaksi siis eli meteli ei kovinkaan paljon kuitenkaan haittaa.joo ja pitää tehdä selväksi koko porukalle että tarkkana mitä pyttyyn menee. Mitenkä muuten onko huoltovapaa jos homma toimii?

    "meteliä" noin 5 sekuntia, ei kovin kovaa sellaista.

    Hyvimpä ne on tupannut toimimaan.

    Äänestä

  • putkari2 kirjoitti:

    "meteliä" noin 5 sekuntia, ei kovin kovaa sellaista.

    Hyvimpä ne on tupannut toimimaan.

    Esge Bamixia kun luumut on lopussa ja vatta vähän kovalla.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jormakalevipasianssi kirjoitti:

Asennan pesuhuoneeseen tämänlaisen silppuripytyn.

http://www.wilo.de/cps/rde/xchg/fi-fi/layout.xsl/1035.htm

Onko jollain kokemuksia. Tämä siis kytketään normipyttyyn kiinni-laite hienontaa tavaran jotta se saadaan eteenpäin pienempään putkeen.Siis kertokaa kokemuksista jos jollain on käytössä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu