ylimieliseksi diivaksi, kun uusia tulee taloon. Eikö Cherylliä voisi jo laittaa kotimatkalle ja lujaa?!
Cheryll muuttuu
heti...
17766
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Mitä vitun paskaa sä lauot. Cheryll on ollut todella mukava ja huomioiva uusia asukkaita kohtaan jutellut rauhallisesti ja samaa ei voi sanoa kaikista.
ei juttele uusien kanssa. Lukihäiriö kenties...
Tarkoitan asennetta! Puhelias voi olla, mutta asenne muuttuu.
Ei ole tapana laukoa "vitun paskaa." En edes käyttäisi tuollaista kieltä täällä!
Cheryllila ihanin katse, olemus, kaikki, tosi herttanen, olen 42v. äiti enkä en ole noin herttasta ihmistä nähnyt.
39 vuotias nainen, enkä pidä Cheryllistä ollenkaan. Aivan kamala ihminen...
Oli häätöäänestyksessä ja heti alkoi keskustelmaan muiden asukkaiden kanssa, kuten joka kerta aikaisemminkin. Muina aikoita samanlaisia keskusteluja ei käy, vaikka olisi mahdollisuus.
Lempifraasit: "Ihanaa jutella sun kanssa." "Mä niiiiin ymmärrän sua." "Niinku se näin, niinku se noin, niinku näin, niiiii..."
Mäkin oon nainen ja 39 ja rakastan tuollaista naista joka on noin hellyttävä, huomioiva, rakastettava ja ystävällinen kuten Cheryll on. Todella sydämmellinen nainen vaikka ulosanti ei ole parasta a-luokkaa. Ei ole Terollakaan joka änkyttää ja ei saa sanottua sanomaansa alle tunnissa.
makuasioita.
En ole nähnyt Cheryllissä mitään vielä, mistä pitäisin. Ei ole minun tyylinen ihminen. Pidän eläytyvistä ihmisistä, eikä Cheryll ole sitä. Cheryll miettii kaiken, minkä tekee ja sanoo etukäteen.
Jos jotain tulee ex-tempore, kuten miesten maskeerauksen jälkeen kauppaan, niin siitä kuulee pari viikkoa.
olla sitte cheryn äiti?tai st olet hylänny omat herttaiset kakarat jos et ole nähny noin herttaista ihmistä ku chery,tai sit sun kakarat on jotain epäsikiöitä ei ihmisiä.
Chipa pehmenee heti jos tulee uroita. Nyt ei tullu :(
Cheryllin eleitä ja ilmeitä. Vartalon asentoa jne. Ei sanoja. Ylimielinen diiva.
taitaa olla O.Miksi ihmeessä ne haluaa huonontaa suosikkinsa menestymistä koska jokainen normaali epäilee myös heidän suosikistaan samaa.Kirjoittelu O tasoa myös.
Cheryll fanien älykkyyosamäärän arvioiminen kertoo kirjoittajasta paljon, kertoo samasta tasosta joka myös kirjoittajalla 0. Tervetuloa meidän Cheryll fanien joukkoon :)
Näyttelijäkään ei pysty esittämään noin herttasta. kuin tsipa on luonnostaan ja silmät on sielun peili niistä näkee ihmisen heti mikä se on!
"Rakkaus on sokea."
En väitäkään, että Cheryll näyttelee. Silti hänen tyylinsä muuttuu joka kerta, kun uusia tulee taloon. Niko on samanlainen kuitenkin, Tero on samalainen. Cheryll ei ole.
Tsipa parka toivois, että tulis joku joka olis hänen puolellaan, ettei kaikki oli kiusaajien puolella, niinkuin yleensä luokassakin ym. missä kiusataan.
Kouluissa, työpaikoilla ym. muissa yhteisössä vielä aikuisenakin tehdään kiusaamalla ihmisistä hulluja!
Se on kauheeta esimerkkiä nuorille ja nuorille aikuisillekin, miten BB:ssäkin hyväksytään yhden ihmisen henkinen kiusaaminen. TUOTANNON PITÄIS EHDOTTOMASTI PUUTTUA ASIAAN!!!!
hyvin, mitä kiusaaminen on ja miltä kiusatusta tuntuu. En silti pidä Cheryllistä yhtään sen enempää.
T: Aikoinaan koulukiusattu. Nykyään ajatuksella: puhukaa mitä puhutte minusta, en ainakaan ole harmaa hiirulainen silloin.
Ei Cheriä mitään sielä kiusata! Se on vaa pikkasen hidasälyinen, niin sille joutuu vääntää rautalangasta kaikki. Koska kaikki muut ymmärtää heti, mistä milloinkin on kysymys, Cheri menee hämilleen ja pitää itseään tyhmänä (mitä ikävä kyllä vähän onkin).
Jotta Cheri olisi tyytyväinen, ihmisten talossa pitäisi käyttäytyä häntä kohtaan erilailla kuin muita. Kun Cheri ei tajua, pitäisi jaksaa ystävällisesti selittää selittämisen jälkeen, eikä hermostua. Cherille pitäisi avata ovia, kehua sitä ja aina olla valmis vastaamaan kun hän kysyy mitä mieltä hänestä milloinkin ollaan.