ANTEEKSI kun ei ole palstaa teinien sanomisille;) ;/
Kun olimme menossa Järvenpäähän ei ois 15v halunnnut mukaamme.En ikinä pakota koska tottakai tuonikäiselle omat menot.Tällä kertaa kaksi vanhinta ja nuorin laitettiin mukaamme kun luvatiin 11v tytön jäädä kotiin.
15v likka joka pieni siro kaunis blondi aito nätti kiukkus kuin pieni pentu vedoten : "MULLA EI OO KENKII ENKÄ VOI LAITTAA KORKKAREITA KUN NE MENEE PILALLE!!!"
Ruvettiin nauramaan ja äitille kun kerroin niin puhui nauraen likan narsistisesta mainiosta asenteesta;O))
Tytöllä oli kuitenkin kivaa kylässä ja tietävät etten todellakaan ikinä pakota heitä mihinkään , jos ei oo pakko ;d
Niin ja sanoin tytölle että onhan mullakin korkkarit jotka ei saa pilaantua mutta kyse vain autosta ulos jne ;D
väärät vaatteet
4
881
Vastaukset
- joku
hauska kohta jossa olisi kenties naurahtaa?!
- sekoäiitiii
1. Jätit 11 vuotiaan lapsen yksin kotiin kun lähdit toiseen kaupunkiin sukuloimaan?
2. Osta lapselles muitakin kenkiä kuin korkokenkiä, niin voi käydä ulkonakin ( mitä kenkiä sitten käyttää koulussa tai kaupoilla käydessä jos pilalle menee korkkarit käytössä?)
3. Miksi kerrot tyttösi ulkoisesta olemuksesta? Miten se liittyy juttuun?
4. Onko AITO blondius joku itseisarvo?
5. Arvosteletko lastasi van ulkonäön perusteella, kun tähänkin piti vetää blondius, sirous, nättiys?
6. Usein olet kehuskellut lasten siroudella, hoikkuudella ja kauneudella tällä palstalla. Mikä sua vaivaa? eikö normaalipainoisuus voi olla kaunista?
7. Miten lapses ulkonäkö liittyi tässä jutussa mihkään? - sossun täti
onko lastesi huoltajuus sinulla? Jonkun tarttis varmaan tarkistaa se asia.
Mitä tyttäresi pitävät ajatuksesta että sinä repostelet heidän asioitaan täällä? Ja hei, KENGÄT EI OLE VAATTEET. - lisäännyt!
Luultavimmin lapsesi tulevat äitiinsä, noin suuri tyhmyys tekee väistämättä kaltaisekseen kun sitä joutuu sietämään päivästä toiseen ja tyhmyys senkun lisääntyy maailmassa.
Sääli lapsia, joista olisi voinut tulla fiksussa seurassa siis toisenlaisiakin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta663442Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh463272Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1443202- 522698
- 311993
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271890- 481666
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä881579Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k401555- 391370