väärät vaatteet

blondeistablondein72hki

ANTEEKSI kun ei ole palstaa teinien sanomisille;) ;/

Kun olimme menossa Järvenpäähän ei ois 15v halunnnut mukaamme.En ikinä pakota koska tottakai tuonikäiselle omat menot.Tällä kertaa kaksi vanhinta ja nuorin laitettiin mukaamme kun luvatiin 11v tytön jäädä kotiin.

15v likka joka pieni siro kaunis blondi aito nätti kiukkus kuin pieni pentu vedoten : "MULLA EI OO KENKII ENKÄ VOI LAITTAA KORKKAREITA KUN NE MENEE PILALLE!!!"

Ruvettiin nauramaan ja äitille kun kerroin niin puhui nauraen likan narsistisesta mainiosta asenteesta;O))

Tytöllä oli kuitenkin kivaa kylässä ja tietävät etten todellakaan ikinä pakota heitä mihinkään , jos ei oo pakko ;d

Niin ja sanoin tytölle että onhan mullakin korkkarit jotka ei saa pilaantua mutta kyse vain autosta ulos jne ;D

4

869

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • joku

      hauska kohta jossa olisi kenties naurahtaa?!

    • sekoäiitiii

      1. Jätit 11 vuotiaan lapsen yksin kotiin kun lähdit toiseen kaupunkiin sukuloimaan?

      2. Osta lapselles muitakin kenkiä kuin korkokenkiä, niin voi käydä ulkonakin ( mitä kenkiä sitten käyttää koulussa tai kaupoilla käydessä jos pilalle menee korkkarit käytössä?)

      3. Miksi kerrot tyttösi ulkoisesta olemuksesta? Miten se liittyy juttuun?

      4. Onko AITO blondius joku itseisarvo?

      5. Arvosteletko lastasi van ulkonäön perusteella, kun tähänkin piti vetää blondius, sirous, nättiys?

      6. Usein olet kehuskellut lasten siroudella, hoikkuudella ja kauneudella tällä palstalla. Mikä sua vaivaa? eikö normaalipainoisuus voi olla kaunista?

      7. Miten lapses ulkonäkö liittyi tässä jutussa mihkään?

    • sossun täti

      onko lastesi huoltajuus sinulla? Jonkun tarttis varmaan tarkistaa se asia.
      Mitä tyttäresi pitävät ajatuksesta että sinä repostelet heidän asioitaan täällä? Ja hei, KENGÄT EI OLE VAATTEET.

    • lisäännyt!

      Luultavimmin lapsesi tulevat äitiinsä, noin suuri tyhmyys tekee väistämättä kaltaisekseen kun sitä joutuu sietämään päivästä toiseen ja tyhmyys senkun lisääntyy maailmassa.

      Sääli lapsia, joista olisi voinut tulla fiksussa seurassa siis toisenlaisiakin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      26
      3038
    2. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      68
      1487
    3. Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!

      Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa
      Puolanka
      76
      1073
    4. Miten suomalaiset miehet

      On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää
      Ikävä
      140
      998
    5. Anna mulle vielä tilaisuus

      näyttää kuinka susta tykkään.
      Ikävä
      45
      921
    6. Mitkä asiat tekevät

      kaivatustasi vetovoimaisen?
      Ikävä
      61
      882
    7. Eräs läheinen sanoi

      Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.
      Ikävä
      45
      858
    8. Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä

      – On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe
      Perussuomalaiset
      171
      842
    9. Muistatko vielä

      Missä nähtiin ensimmäisen kerran? Miehelle.
      Ikävä
      42
      826
    10. Iloista ja aurinkoista pääsiäistä kaikki palstan kivat sinkut :)

      Täällä on näköjään vähän huono meininki tarttunut kuin tuolta muualta mutta pidetään edelleen tämä puoli suht positiivis
      Sinkut
      135
      746
    Aihe