Bush TV:ssä

Ilmeisesti George Bush puhuu tänään TV:ssä "hätäpuheen."
Tämän saman kertoi David Wilkerson kirjassan "näky" vuonna 1973.
"Amerikan presidentti puhuu TV:sä kerran tai kaksi rauhoittaakseen kansalaisia tyyliin paremmat ajat ovat vielä edessäpäin, mutta nämä puheet eivät rauhoita ihmisiä."

Me elämme vakavia aikoja, mutta Jumala on näistä ajoista varoittanut ihmisiä etukäteen profeettojensa kautta. Lukekaa!
5296
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

BULL SHIT!

Äänestä

mikseivät uskikset ole miljonäärejä? Kun kerta on "varmaa tietoa"?

Raamatussahan sanotaan että tyhmä oli se joka leiviskänsä maahan hautasi ja fiksu se joka sen arvon moninkertaisti.

Että luulisi leivisköitä riittävän muuhunkin sijoittammiseen kuin kirkon kolehtiin. Tai sitten kirkko on vetänyt höplästä, sijoittanut teitin rahat ja tehnyt pirunmoiset voitot. Kirkolla on kyllä helekkarinmoisesti tuota maallista mammonaa...

Äänestä
  • että sille ei edes riitä yksityisten hölmöjen rahat vaan pitää saada vielä yritystenkin rahat. ja päättäjät katsoo hölmistyneenä vierestä. Ehdotankin että tässä pakanamaassa kirkko lakkautetaan ja kirkon omaisuus jaetaan tasan kansalaisten kesken.

    Äänestä

Niin ei ainakaan raamatussa mitää lue tästä ns. finanssikriisistä eikä varsinkaan anneta ohjeita miten tulee menetellä tämmöisenä aikana Suomessa. Herää pahvi!

Äänestä
  • te koiran sikiöt:Raamatun "leiviskät" ovat hengellisiä..älkää puhuko asiasta,mistä ette mitään ymmärrä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


K.D kirjoitti:

Ilmeisesti George Bush puhuu tänään TV:ssä "hätäpuheen."
Tämän saman kertoi David Wilkerson kirjassan "näky" vuonna 1973.
"Amerikan presidentti puhuu TV:sä kerran tai kaksi rauhoittaakseen kansalaisia tyyliin paremmat ajat ovat vielä edessäpäin, mutta nämä puheet eivät rauhoita ihmisiä."

Me elämme vakavia aikoja, mutta Jumala on näistä ajoista varoittanut ihmisiä etukäteen profeettojensa kautta. Lukekaa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu