nimiä

Olisiko ehdotuksia vauvan nimeksi, vielä ei tiedetä kumpi tulossa. Ollaan suomenkielisiä, vaikka sukunimi kylläkin ruotsalainen. Tykkään suht helposti lausuttavista nimistä..
2176
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Helposti lausuttavia nimiä on paljonkin ;)
tässä nyt jotakin - tietämättä, minkä tyylisistä nimistä pidät:

Iina, Oona, Anni, Enna,
Minja, Pinja, Nella, Juuli,
Inka, Heta, Heli, Kaisa,
Aamu, Aini, Taija, Saana

Joona, Miika, Ville, Kaapo,
Juuso, Eemi, Aale, Ooke,
Nuutti, Immo, Leevi, Niko,
Okko, Paavo, Pete, Teemu

Äänestä

Emma Katariina
Emma Aleksandra
Anna Kristiina
Krista Maria
ja
pojalle
Jami Eemeli
Jesse Joonatan
Kasper Mikael
Robin Eemil

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Emma kirjoitti:

Olisiko ehdotuksia vauvan nimeksi, vielä ei tiedetä kumpi tulossa. Ollaan suomenkielisiä, vaikka sukunimi kylläkin ruotsalainen. Tykkään suht helposti lausuttavista nimistä..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu