Elsa

Elsa Johanna
Elsa Kirsi-Marie
Elsa Susanna
vai Elsa Katriina?
4311
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Elsa Katriina ja Elsa Johanna parhaat vaihtoehdot. Elsa ja Kirsi-Marie eivät soinnu ollenkaan yhteen ja Elsa Susanna sen sijaan "suhisee" liikaa.

Myös Elsa Ilona, Elsa Kerttuli, Elsa Maria, Elsa Amanda ja Elsa Talvikki ovat mielestäni varteenotettavia vaihtoehtoja.

Äänestä

elsa katriina ja elsa johanna. susannakin vielä menettelee, mutta kirsi-marie ei käy ollenkaan, se on ihan erityylinen ja eri aikakaudelta kotoisin oleva nimi kuin elsa.

Äänestä

Elsa Katriina

Äänestä
  • Yksi selitteisesti Elsa on Ruma Elsa. Milloinkaan en ole pitänyt tästä nimestä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Annika kirjoitti:

Elsa Johanna
Elsa Kirsi-Marie
Elsa Susanna
vai Elsa Katriina?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu