Söin

teerisoppaa.

Olenko rikollinen?...
6304
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

milloin, missä ja kuka teeren ampui. Syöminen sisänsä ei liene rikollista, mutta mikäli tiedät teeren olevan laittomasti ammutun, voit menettää aselupasi ja kansalaisluottamuksesi, 4wd hiace, hampaattoman akkasi. Ja jos et siivonnut teertä kunnolla, myös omat hampaasi.

Äänestä

on rikollista tehdä teerestä soppa.
Paisti on parempaa.

Äänestä
  • t: suden suojelija.

    Äänestä

  • on minusta parasta.

    Pääasia, että koko lintu syödään,eikä vaan jotain rintalihoja!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


juuri... kirjoitti:

teerisoppaa.

Olenko rikollinen?...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu