Olisi muutama parkettilauta ja pitäisi tehdä pöydän/kaapin tapainen. Parketti itse on ohutta joten se pitäisi liimata jonkun levyn päälle. Olisiko ohuehko rimalevy sopiva ja mikä liima kävisi? VAc-liima taitaa ehtiä kuivahtaa levityksen aikana joten joku muu saattaisi olla parempi, mutta mikä? Ja miten sitten puristus? Vaatisi tasaisen alustan ja jotain tosi painavaa päälle, väliin jotain joustavaa.
Hyviä ehdotuksia vastaanotetaan kiitollisena!
Parkettia
7
648
Vastaukset
- yy-kaa-koo
josta kaapit yleensä tehdään ,siitä se syntyy helpolla.
Unohda nuo parkettihommat...- Kaappiin piiloon
sen verran suuria pintoja, että MDF:n pitäisi olla kohtuuttoman paksua taipumisen estämiseksi ja kuorman kestämiseksi tai sekin vaatisi taustatukea. Parketti minulla on jo ennestään, MDF on kallista.
Enpä kyllä ole nähnyt yhtään MDF:stä tehtyä kaappiakaan.
Lisää ideoita? - Niinnojoono
Kaappiin piiloon kirjoitti:
sen verran suuria pintoja, että MDF:n pitäisi olla kohtuuttoman paksua taipumisen estämiseksi ja kuorman kestämiseksi tai sekin vaatisi taustatukea. Parketti minulla on jo ennestään, MDF on kallista.
Enpä kyllä ole nähnyt yhtään MDF:stä tehtyä kaappiakaan.
Lisää ideoita?kaikki taipuu kun liimaa vaan toiselle puolelle. vähintään pitäsi pistää paperi vasta"viiluksi".
mdf kallista? saat muutamalla kympillä täyden levyn, mitä ne ny o 2,5 x 1,5
ja nykyään lähes jokainen kaappi mitä on tehnty mdfstä.
- wc.
ihan helpolla parkettilaudasta saa kaappia.
Hae liimapuulevyä, siitä saa vaivatta vaikka mitä.- Kaappiin piiloon
huviksesi, mitä umpitammilevy maksaa...
Parketin sain ilmaiseksi. - yy-kaa-koo
Kaappiin piiloon kirjoitti:
huviksesi, mitä umpitammilevy maksaa...
Parketin sain ilmaiseksi.Jos KAIKKI on kallista tai ainakin luulet niin, niin tee ihan vapaasti parketeistasi mitä lystäät ja miten...älä vaivaa muita täällä.
Ymmärrätkö?
Maailmassa tuntuu olevan paljon asioita joita et vielä ole nähnyt... - Kaappiin piiloon
yy-kaa-koo kirjoitti:
Jos KAIKKI on kallista tai ainakin luulet niin, niin tee ihan vapaasti parketeistasi mitä lystäät ja miten...älä vaivaa muita täällä.
Ymmärrätkö?
Maailmassa tuntuu olevan paljon asioita joita et vielä ole nähnyt...koulupoika vain niitä kirkkoveneen kuviasi mutta varo ettei tule pipi sormeen...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli
Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei1896726- 1551933
- 1131638
- 511360
Suureksi onneksesi on myönnettävä
Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️511143Möykkähulluus vaati kuolonuhrin
Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢421041Älä mies pidä mua pettäjänä
En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu981002Reeniähororeeniä
Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?6937Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.
Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan249908- 41879