Outo hinku

Presidentti Martti Ahtisaari sai viikonlopuksi Nobelin palkinnon. Jo seuraavana päivänä hän yllyttää kansaa Natoon! Minkälaisia rauhanpalkintoja sitä nykyään jaetaan? Kerätkää adressi ja ottakaa edes rauhanpalkinto pois.
1219
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Joko Sinulla tai Ahtisaarella on vanhoillinen, väärä, kylmän sodan aikainen ja kommunistipropagandistinen mielikuva Naton nykyisestä asemasta ja roolista. Venäjän rauhaanpakottamistyöhän kohdistuu vain ja ainostaan selkkauksiin, joissa sillä on taloudellisten etujen valvonnan lisäksi rodullinen ja etninen (isovenäläinen) intressi. Olisihan se Milokin slaavilaisena saanut tappaa mielin määrin toisrotuisia, vaan se Nato peijakas toimi, kun me eurooppalaisetkin vaadimme, että jokin on väliin mentävä. Ihan väärin tietysti, mutta toimi kun muut eivät siihen kyenneet.

Nato muodostaa tätä nykyä ainoan toimintakykyisen työvälineen sellaisessa rauhantyössä, jossa sotivat täytyy saada erilleen ja kansanmurhat estetyiksi. Että rauhantyötäkin päästäisiin tekemään. Afrikassahan sitä ilman Natoa koitettiin, mutta satojatuhansia ihmisiä on murhattiin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


rauhanrakentajalta kirjoitti:

Presidentti Martti Ahtisaari sai viikonlopuksi Nobelin palkinnon. Jo seuraavana päivänä hän yllyttää kansaa Natoon! Minkälaisia rauhanpalkintoja sitä nykyään jaetaan? Kerätkää adressi ja ottakaa edes rauhanpalkinto pois.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu