Google analytics

S24 sivulle siirryttäessä vilahti Google analytics...teksti alareunassa.
???

Saako Adblockilla eliminoitua, kuulostaa Googlen seurannalta?
3222
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

..lisäksi netin käyttö, niin vältyt seurannalta, urkinnalta, ja vakoilulta.
Vältä myös kaikkia mahdollisia virastoja.

Äänestä

millä hyvänsä, no-scriptilla, adblockilla tai palomuurilla, ei siitä mitään haittaakaan ole, kunhan seurailee sivustolla kävijöitä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mikä se on? kirjoitti:

S24 sivulle siirryttäessä vilahti Google analytics...teksti alareunassa.
???

Saako Adblockilla eliminoitua, kuulostaa Googlen seurannalta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu