käsi- ja taideteollisuusalan pt

Millaiset pääsykokeet on käsi- ja taideteollisuusalalle? Olisin kiinnostunut alasta mutta en tiedä pääsisinköhän alaa opiskelemaan koska pääsykokeet kuitenkin vaikuttavat aika paljon. Eli siis mitä pääsykokeissa pitää tehdä?
2596
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Täälläkin haluttais tietää, eli kertokaa nyt joku asiasta tietävä että millaiset pääsykokeet on.

Äänestä
  • Uskon että pääsykokeet vaihtelevat koulun ja alan mukaan.

    Itselläni on kokemusta kahdesta paikasta. Ensimmäisessä oli haastattelu, piirustustehtävä ja askartelutehtävä. Toisessa oli haastattelu, piirustustehtävä ja tietokoneella tehtäviä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


pääsykokeet kirjoitti:

Millaiset pääsykokeet on käsi- ja taideteollisuusalalle? Olisin kiinnostunut alasta mutta en tiedä pääsisinköhän alaa opiskelemaan koska pääsykokeet kuitenkin vaikuttavat aika paljon. Eli siis mitä pääsykokeissa pitää tehdä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu