Oon menossa tammikuussa Balille.
Ajattelin lentää hki - frankf - jakarta ja sieltä sit bootin kans balille.
Tietääkö kukaan kauanko toi lento kestää oikeasti frankfurtista jakartaan? Sivujen mukaan se kestää hemmetin kauan. Pärjääkö yhdellä viisumilla, vai pitääkö joka maahan oma viisumi jos tulee lentokoneen vaihtoja eri maissa?
Balille frankfurtista
3
869
Vastaukset
Kyllä se todellakin kestää. Me lensimme Frankfurtin kautta suoraan Balille, lähtö oli perjantai-iltana Helsingistä iltakahdeksalta, perillä olimme sunnuntain ja maanantain välisenä yönä paikallista aikaa 00.05 Denpasarissa. Aikaero oli muistaakseni 5 tuntia. Matkan kesto riippuu tietenkin vaihtoajoista. Viisumin tarvitset ainoastaan Indonesiaan, jos et aio viettää aikaasi välietapeissa.
- Keeeeeeeepooo
Siis täh!!!? 47h kesti matkustaminen?
Hesa pe ilta 20 ja denpasarissa ma 0:05 (su 19:05 suomen aikaa)
Kuinka hitaasti se lentokone oikein matkaa sieltä Frankfurtista :) LOL! Keeeeeeeepooo kirjoitti:
Siis täh!!!? 47h kesti matkustaminen?
Hesa pe ilta 20 ja denpasarissa ma 0:05 (su 19:05 suomen aikaa)
Kuinka hitaasti se lentokone oikein matkaa sieltä Frankfurtista :) LOL!Tosiaan, olimme siis perillä sunnuntaiaamuna puolenyön jälkeen. Joten matka kesti noin vuorokauden odotteluaikoineen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut romahti Haapaveellä, kiitos Ilkka!
Persut saivat historiallisen tappion haapaveellä! Kiitos Ilkka!1082334- 842061
- 551626
Nyt tiedän
Että joku on lahjonut jonkun tai olemme idiootteja. Nuo kokkareiden päsmärit tuli valituksi valtuustoon. Onnea vaan kai531562- 1541528
Sanna Ukkolan kolumni: Rautarouva, joka unohti joukkonsa - Riikka Purran pitäisi katsoa peiliin
"Historialliset tappiot eivät synny vahingossa. Ne syntyvät, kun johtaja unohtaa, ketä hänen piti palvella, kirjoittaa I461426Oletko ymmärtänyt
Oletko ymmärtänyt jotain kaivatustasi lähiaikoina tai oletko muuttanut mielipidettäsi kaivatustasi?1451360- 1121180
Kepun hegemonia jatkumassa vankkana Puolangalla
Tuuliviirien vallankumous jäi pahasti piippuun!261176Paraneeko ilmapiiri nyt?
Paraneeko kunnallispolitiikan ilmapiiri nyt kun persuilla meni vaalit päin pers3ttä ja änkyräpersut tipahtivat vilttiket251124