Ostin Samsungin television ja siihen mukaan halvan skaalaavan DVD-soittimen. Nyt olen kuitenkin miettinyt että noihin kaiuttimiin voisi säästää seuraavaksi. Olen aika tietämätön näissä asioissa ja sen takia kysynkin täältä neuvoa. Mikä on hyvä 5.1 audiojärjestelmä Samsungiin? Sanotaan vaikka että maksimihinta on 800€, mutta tietenkin jos pääsee halvemmalla niin on vain plussaa.
5.1 Kaiuttimet
nyybäläinen
5707
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ei onnistu tuolla budjetilla.
Tuolla budjetilla voit saada käytetyn kelvollisen av-vahvistimen, subbarin ja kaksi kaiutinta. Noilla kyllä pääseekin alkuun. Ostat ne loput kaiuttimet sitten kun on lisää rahaa.
Riippuu aivan kuuntelutilastasi.
Pienehköön huoneeseen ja lähinnä leffojen katseluun riittää todella mainiosti vaikka pienempikin setti. Ja käytettynä sen voi saada hirmu halvalla.
Vaikka
http://salattu.huuto.net/fi/showitem.php3?itemid=88575928
huudossa oli muuten pelkästään subwoofer kaupan!!!
kaiuttimiksi? =D
edullisen 5.1 vahvarin n.190-250e sit vaikka OR, yamaha, infinity ym. 5.1 sarjan n.500-1500e