kirjottamassa ollenkaan.
Kauheeta kiroomista ja nimittelyä. Mä haluisin tietää että ootteko te kaikki jotka esim. koirista, kissoista, tupakanpoltosta valitatte itse niin nuhteettomia??? Istutteko vaan hiljaa villasukat jalassa kotona ettekä edes suihkussa käy jotta ette naapurianne vaan häiritsis. Te nimittelette naapureitanne lehmiksi ja naudoiksi ja vaikka millä nimillä ja eläimet olisitte valmiita myrkyttämään tai ampumaan tai jotenkin muuten aiheuttamaan niille kärsimystä. Mä vaan kysyn että mikä teitä oikeen vaivaa, kiree pipo vai mikä? Vikapäitä kaikki!
Kauheeta kiroomista ja nimittelyä. Mä haluisin tietää että ootteko te kaikki jotka esim. koirista, kissoista, tupakanpoltosta valitatte itse niin nuhteettomia??? Istutteko vaan hiljaa villasukat jalassa kotona ettekä edes suihkussa käy jotta ette naapurianne vaan häiritsis. Te nimittelette naapureitanne lehmiksi ja naudoiksi ja vaikka millä nimillä ja eläimet olisitte valmiita myrkyttämään tai ampumaan tai jotenkin muuten aiheuttamaan niille kärsimystä. Mä vaan kysyn että mikä teitä oikeen vaivaa, kiree pipo vai mikä? Vikapäitä kaikki!
Vastaukset 10
Vanhimmat
se on se ankee lapsuus jo tehnyt tehtävänsä.
Tiukkapipo ja puiset lelut. ;))
tätä se suomalaisuus on. kaikilla pitäisi olla
vähintään 200 metriä matkaa naapuri taloon, mielellään enemmän. kaikki siis aivan kaikki
naapurien äänet ja tekemiset koetaan häiritsevinä.
ehkä meillä pitäisi harkita rauhoittavien lääkkeiden ihan yleistä jakelua.
Ei vittu sentään. Voisko nää saatanan persereiät siirtää koirineen ja röökeineen jonnekin vitun autiolle saarelle ja onget perään. Saatana sentään vittu vajaavuorelaiset viherperseet ei taida tajuta sitä että jotkut haluaa olla rauhassa.
olla niin kannattaa tosiaan muuttaa korpeen. kaupungissa kun tuppaa ihmisiä olemaan ja vielä kaikenlaisia sellasia, eri värisiäkin vielä. toiset polttaa, toiset juo ja rällää, toisilla on koiria, toisilla kissoja tai muita elukoita. semmosta se on. jos sitä ei kestä niin korpeen kandee muuttaa ja ottaa lääkkeet mukaan kaiken varalta jos se hiljaisuukin sit rupeis vituttaan niin ettei sitäkään hyväksyis.
Ainakin minä olen kiltti kukkamekossa!
Vitun nauta, mitä sinä täällä saatana sitä koiraasi räksytät?
Meillä on 6 koiraa, 7 huonokuuloista lasta jotka harrastavat viulunsoittoa, kaikki tupakoivat sisällä (jopa kuusi kuukautta vanha vauva), kuuntelemme pelkkää M.A. Nummista ja kuljemme talossa puukengät jalassa. Lisäksi ohjaamme kenkien koputtelun bassovahvistimiin. Suihkussa käymme noin 30 kertaa päivässä. Naapurin kissan myrkytimme samoin kun Litvinenkon.
Kossua kuluu 50 litraa päivässä. Naapurit myös pahoinpidellään säännöllisesti. Pipot on tosi kireällä, jos naapurista kuulu edes pieru.
..se että ei savua ilman tulta !
Useimmat ihmiset kuvittelevat että ei nää "normaalit elämän äänet" häiritse muita.
Nooh sitähän ei voi tietää ennenkuin menee naapuriin kuuntelemaan !
Tää järjestettiin ja yllätys yllätys:
"Ei meidän koira voi haukkua noin kovaa, ei keittiönkaappien ja muiden ovien sulkeminen (paiskominen) voi kuulua noin kovaa, ei meidän lapsen juoksu eestaas ja vasaralla hakkaaminen voi kuulua noin kovaa, ei meidän stereot voi olla noin kovalla jne. jne. !
Ja tämä tarina on tosi !
Kannattais joskus ajatella vähän omaa napaa edemmäs - ei ne kaikki valitukset ole vain vittuilua !
Aika vajaata porukkaa tosiaan liikenteessä, ykskin tuossa "viereisellä" kissa mekastaa-palstalla kuvailee kissojen omistajat noubadeiksi ja sitä rataa, mutta koiranomistajat mm. näin:
"Koiranomistajat ovat jämäkkiä ja miellyttäviä persoonia kuten mainitsinkin. Katti-ihmiset ovat melkeinpä vastakohta. Mielikuvituksettomia tylsimyksiä aivan kuten elukkansakin."
Ja ne joilla on molempia, ovat?
Ei voi kuin nauraa ihmisten älykkyysosamäärän puutteille, ja vielä ihmeellisempää, että joku oikeasti voi olla tuollainen:D Jotkut esittää ja provoilee, mut tuollaisia voi oikeastikin löytyä! Uskomatonta, ja tämän pitäisi olla sivistysvaltio;)
käskyttää koiraansa ja pyrkii käskyttään myös
muita. sitten niillä raukoilla leviää pää kun
niille lähinnä nauretaan mutta voiko niile muutakaan tehdä? no ei voi. buahhahaa.......
menkää kerään kakkaa pussiin. voi viddu teijän
touhuja. niin noloa.
mulla on kissa ja pari koiraa ja sitte vielä poltan tupakkaakin ;-))). mikä mä oon?