Isäntä ottaa Aden lähdettyä isännän roolin talossa, senkin takia ettei muut siihen kykene tai halua.
Ja hyvä niin, parempi vaihtoehto kuin selkäänpuukottaja-ade.
Porukan yksi fiksuimmista ja ottaa myös muiden mielipiteet huomioon. Masa rulettaa.
Ja hyvä niin, parempi vaihtoehto kuin selkäänpuukottaja-ade.
Porukan yksi fiksuimmista ja ottaa myös muiden mielipiteet huomioon. Masa rulettaa.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Siis katastrofi. Masalla ei ole mitään mahdollisuuksia. Ei kykyjä.
järkeä...
johtajatyyppi. hah.
luulen ettei Jarimatista ole siihen.
Talossa on nyt akkavalta.
Jat taitaa pysyä ellei täydennystä tule.
sehän sew onkin mahtisonni muu muu. Oi mikä uros..ha ha ha
Vai akkavalta, pyh! Sanonko yhden totuuden?
Johtajaksi jos talossa pyrkisi, niin silloin tulisi käytöksellään saada muut puolelleen ja sehän riippuu aina siitä miten muut asukkaat sut ottaa vastaan, sekin riippuu niin monesta asiasta.
Jos olisi pakko ryhtyä johtajaksi, niin pitäisi olla vitun ilkeä ja pakottaa kaikki siihen, se olisi se viimeinen keino ja se on joko pakko voittaa tai sitten häviää ja joutuu muiden pilkattavaksi talossa.
Riittää kun pitää omat puolensa vähintään eikä anna kenenkään helvetin myrtsi-annen tai possucherylin vittuilla mitenkään saati manipuloida... selkärankaa pitää löytyä!!!!
ja toinen tärkeä seikka tuossa on se, että jos on yhtään selkärankaa, niin ei anna muidenkaan onnistua vaan estää sen! JOs joku luulee olevansa johtaja talossa, niin pitää löytyä yksi selkärangan omaava joka pitää puolensa eikä tottele!!!!!
vastahakoisuus on paras ase, jos itse haluaa olla johtavassa asemassa, nöyrtyminen ei hyvä asia!!!!