Villa Perla

Hei! Kaipaisin kokemuksia huoneistohotelli Villa Perlasta Dubrovnikista. Kaikki positiiviset ja negatiiviset kommentit otan ilolla vastaan.
73134
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Olin toukokuussa siinä vieressä majoituksessa; samalla kadulla noin 50 metriä eteenpäin. Jos en väärin muista, niin Villa Perla oli keväällä kiinni remontin takia. Paikka on rauhallinen ja parvekkeelta on hyvät maisemat. Alempana on mukava kävelykatu, jota pitkin on mukava heittää aamulenkkiä merelle päin. Kävelykadulla on paljon ruokapaikkoja. Pitkähkö kävelymatka vanhaan kaupunkiin. Lokrumissa kannattaa käydä. Sinne pääsee vanhasta kaupungista pikku laivoilla.

Äänestä

Olimme Villa Perlassa syyskuun alkupuolella viikon ja viihdyimme tosi hyvin. Paikan omistaja asuu samassa talossa ja huoneistoja on vain 9. Siis rauhallinen ja kotoisa paikka. Rannalle piti tosin mennä aika pitkiä portaita pitkin, joten pohkeet saivat jumppaa. Osuimme Dubrovnikiin kesän kuumimmalle ajalle n. 30-34 astetta, mutta näimme sentään kesän, jota Suomeen ei tänä vuonna tullut. Muuten Dubrovnik on ainutlaatuinen nähtävyyksiltään. Vanhaan kaupunkiin kannattaa ehdottomasti tutustua.

Äänestä

Kiva kuulla positiivisia kommentteja. Matkakuume on jo nyt valtava, kun täällä pimeydessä haaveilee kesän lämmöstä. Kiitos vastanneille ja mukavaa kesän odotusta.

Äänestä
  • Tulin ottaneeksi pari kuvaa Villa Perlan viereisen apartmentin parvekkeelta. Klikkaa tagia Dubronic niin ei tarvi kahlata kaikkia kuvia läpi.
    http://www.panoramio.com/user/151293

    Äänestä

  • Mika++ kirjoitti:

    Tulin ottaneeksi pari kuvaa Villa Perlan viereisen apartmentin parvekkeelta. Klikkaa tagia Dubronic niin ei tarvi kahlata kaikkia kuvia läpi.
    http://www.panoramio.com/user/151293

    Näyttää lupaavalta. Ihanan vihreää ja turkoosi meri odottaa. Matkakuume pahenee vaan kevään mittaan ja pitäisi vielä odottaa 5 kk.

    Äänestä

Hei kävimme ja kohde sinänsä hieno, vanha kaupunki tutustumisen arvoinen. Villa Perla itsessään ei kovin ihmeellinen, en menisi uudelleen

Äänestä

Voiko antaa myös myönteisiä tai kielteisiä kommentteja, olen nääs syntyperäinen suomalainen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mrs Nalle kirjoitti:

Hei! Kaipaisin kokemuksia huoneistohotelli Villa Perlasta Dubrovnikista. Kaikki positiiviset ja negatiiviset kommentit otan ilolla vastaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu