Millainen sää

Olen menossa Shanghaihin marras-joulukuun vaihteessa pariksi viikoksi. Millainen sää siellä on yleensä tähän aikaan? Tämä kysymys siksi, että osaisin ottaa oikeanlaisia vaatteita mukaan. Tiedän kyllä että sieltä voi halvalla ostaa koska olen käynyt Pekingissä.
1579
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Heips,
Mm. tuolta selviää Shanghain vuotuiset sääolosuhteet;

http://www.tutiempo.net/en/Climate/Shanghai_Hongq
iao/11-2007/583670.htm

Shanghai on yleensä aina piirun verran lämpimämpi kuin Peking, mutta kannattaa katsoa netistä ennen lähtöä.

KS

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ensikertalainen.... kirjoitti:

Olen menossa Shanghaihin marras-joulukuun vaihteessa pariksi viikoksi. Millainen sää siellä on yleensä tähän aikaan? Tämä kysymys siksi, että osaisin ottaa oikeanlaisia vaatteita mukaan. Tiedän kyllä että sieltä voi halvalla ostaa koska olen käynyt Pekingissä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu