Andreas katuu
käytöstään...
2156
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Vahinko jo tehty. tietty saa anteeksi anella. Mutta voiko niitä C. unohtaa. hänen nuoruuden innostuksessan halu oli päästä BB:hin ja saada mukavia muistoja elämään varrelle.
eikö olisi kiusaajien omassa päässään kantsinut vähän miettiä, kun asia oli ajankohtainen ja vahinko olisi voinut jäädä pienemmäksi. nyt pyydellään anteeksi ja ollaan ystävii, mut miltä tuntuu C:stä, sydämmessä.
cheryl ja andreashan juttelivat asian läpi, ja chipa sanoi, että nyt sitten ade lähtee kun kaikki saatiin sovittua, joten ei kannata liikoja liioitella sitä, mitä chipa saattaisi vielä tuntea, varmasti tunsi jossain vaiheessa ikävältä kun joutui nälvinnän ja eristetyksi, mutta kun asiat selvitettiin niin tuskin kaunaa tai epämiellyttävää tunnetta enää sydämmessään kantaa, voi tietysti olla että tietty kaiverrus jää, että pitikin näin huonosti bb-talon juttu alkaa ja tarpeettomasti tuli kismaa ja ilmapiiri lösähti alle sallitun, mutta tuskin mitään vakavampaa.
Jos toinen anteeksiantaa ja tekee sopuratkaisun, mitäpä muut siitä en sen enempää liiallisesti toisia syyttelemään.