Tiedätkö Santorinilta jotain kivaa ja suht edullista hotellia? Sekä Kamari että Fira käyvät! Meillä on saarelle pelkät lennot ja kiertelemme eri paikoissa. Entä Naxos, onko vinkkejä hotellista!
Santorini
kk
5731
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
.. Olen ollut Santorinilla, mutten just nyt muista mikä hotellin nimi oli. Oli upea paikka !! Kannattaa kiertää koko saari läpi skootterilla =)))
http://www.santorini.com/
parin sivun päästä tulee sitten jo
hotellit
pistä ämyri päälle
suosittelen paikkaa, tosi kiva
tosiaan kannattaa vuokrata jokin kulku
väline, näkee paljon enemmän. käy myös
tulivuorella, pääsee laivalla
Nettisivut on kyllä käyty läpi. Lähinnä toivoin omakohtaisia kokemuksia.
kävin elokuussa siellä ja paikka oli ihan jees,mutta turisti paikka ja hinnat sen mukaisia. Suosittelen leirintä alueita joita siellä on muutamia ja ne ovat suhteellisen edullisia ja siellä on kaikki mitä tarvitset lomalla, Hinnat noin 20-40mk yö. voit myös kokeilla rannalla nukkumista hyvät rannat. suosittelen kreikan saariston kiertämistä on halpaa lystiä kun vielä vähän huijaa laivayhtiötä eli ottaa matkan lähimälle saarelle mutta ei jää siellä pois vaan jatkaa matkaa toiselle saarelle. liput katsotaan kun astut laivaan jonka jälkeen kukaan ei kyselle lippuja, tai jos kyselee niin ainahan voi sanoa että tuuli ne vei.saarillla on paljon rinkkalaisia eli porukkaan pääsee hyvin mukaan.
Nyt olet ajatellut lähteä juuri oikeaan paikkaan!
Olimme hotellissa nimeltä: Joanna... melko pieni,
siisti ja lähellä Kamarin beachiä! Hintaa en tosin
osaa sanoa, kun ostimme pakettimatkan, mutta se oli
kuitenkin siis hyvä. Kannaattaa ehdottomasti käydä
Firassa ja Oissa ja muista ottaa paljon sitten
filmiä mukaan, sillä valokuvattavaa riittää!