Ei osaa laskea vauvan syntymän laskettua aikaa edes kuukausien tarkkuudella. Kuitenkin on melkein valmis sairaanhoitoalan ammattilainen.
Mitenhän onnistuu lääkkeiden annostelu?
Mitenhän onnistuu lääkkeiden annostelu?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
jäi Adelta hoitamatta, tsot tsot.
Koska nämä lääketieteen ihmeet tänne ilmestyy.Olisi vaivoja mutta kun asiat on hiukan arkaluontoiset niin miten olisi voiko tilata ajan nyt täältä vai teettekö peräti kotikäyntejä.Minä näet luotan teihin niin hirveästi kun te tiedätte kaikki ihmeellisyydet ja diaknoosinne ovat niin hyviä.
että Adella oli aika synkät mielialat just Harrin sairastumisen aikoihin. Manta oli häädetty, Aden poppoo joutui läyhäämisestään häätö-äänestykseen ja
- Ade suuttui: "Mulla on nyt hirveä halu lyödä tosi monta kertaa, Olen nyt sellaisella päällä, että ykskin väärä sana niin lävähtää". Melkeen soitettiin poliisitkin paikalle Adea rauhoittamaan.
- Kun Harri sairastui, Ade 24/7 katsojien mukaan (subjectilla on tästä pitkä ketju) vittuili ihmisille koko päivän, ei välittänyt paljoakaan Harrin oireista joista yleisökin hätääntyi epäilemään vakavia tauteja, ja hölötti koko päivän ja johti tuntikausien ryhmäkeskusteluita.
- Vittuili PK huoneeseen ryömivälle Harrille että se olis kuin maan matonen vaan, ja että "Ei taida tuo poika huomista nähdä. Täriseekin niin. Soitatko papin paikalle?"
- Hassutteli pallopelissä ja leikki vaarallisen näköisesti leipäveitsellä.
- Kun Harri vietiin mediheliin, Ade puhui siitä että Harrilla on verenmyrkytys, mutta hetken päästä luki tyytyväisenä BB:n tiedotteen jonka mukaan Harrilla ei ole hätää.
- Oli hyperaktiivinen loppuillan. Seuraavina päivinä hassutteli Harrin mahdollisella kuolemalla täysin avoimesti.
Juu, eli ei mitään näyttöä siitä että Ade olisi tahallaan antanut Harrin ajautua hengenvaaraan, mutta en minä myöskään luottaisi häneen ambulanssityössä tai muutenkaan.