tarvitaan vaihtamaan hehkulamppu?
10, yks vaihtaa lamppua ja muut pitelee peilejä!
10, yks vaihtaa lamppua ja muut pitelee peilejä!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
No 1 se vanha ja kokenut järkäle vaihtaa ja pitää kovaa mölinää saadakseen punnerrettua lampun viimeisen kierroksen kireälle
Nr 2 se isokokoisin ja jo mainetta kerännyt örähtelee bassoäänellä vieressä että "menee vielä, menee vielä" ja välillä vilkuilee ympärilleeen varmistaakseen että kaikki salilla olijat, varsinkin naiset, ovat tietoisia tilanteesta.
Nr 3 ja 4, hintelämmät, finninaamaamauset skinit ovat valmiina tarttumaan apuna lampun kantaan, jos viimeinen punnerrus sattuisi käymään liian vaikeaksi. Örähtelevät hieman vaimeammin samoja kannustushuutoja, mitä kuulevat Nr 2:n suunnalta kuuluvan ja luovat ihailevia katseita lampunvaihtajaan ja ovat muutenkin toverillisia.
Loput pyörivät pukuhuoneessa peilin edessä ja
puhuvat kuinka kova lampunvaihto salilla on
meneillään Ison-Eeron johdolla.