Parasta valmennusta oikeustieteelliseen?

Pyydän jo opiskelemaan päässeiltä asiallisia vastauksia valmennuskurssien laadusta. Tavoitteena on paikka Helsingissä - mieluummin ensi vuonna eikä vasta vuonna 20vv. Onko valmentavilla tahoilla eroa vai saako saman joka paikassa?

Kiitos vastauksista!
31686
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

arvosteluja mm. oikiksesta ja lääkiksestä.

Äänestä

Itse kävisin Pykälä ry:n kurssin vaikka nekin alkaa kyllä kllistaa kurssejaan ja säätämään kaikkea ihmeellistä. Paras tapa on opetella vuoden verran ruotsia ja hakea ruotsinkielisten kiintiössä, ei tarvi hakee ku kerran :D

Äänestä

siinä se

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vanha kysymys aina vaan... kirjoitti:

Pyydän jo opiskelemaan päässeiltä asiallisia vastauksia valmennuskurssien laadusta. Tavoitteena on paikka Helsingissä - mieluummin ensi vuonna eikä vasta vuonna 20vv. Onko valmentavilla tahoilla eroa vai saako saman joka paikassa?

Kiitos vastauksista!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu