Eilen illalla söin leipää ja aivastin, joku leivän kappale meni nenään/poskionteloon (suun kautta. Ja ei tule niistämällä enkä ylety tökkämään sitä millään suun kautta. hyvin vaikea hengittää nenän kautta ja kauhea "kutiaminen". Onko kotikonsteja vai pitääkö mennä lääkäriin?
Vastaukset 3
- sinulla
on sellainen nenähuuhtelukannu, "sarvikannu", mitä myydään apteekeissa, niin sen avulla keittosuolaliuoksella huuhtelemalla saattaisit saada leipäpalan lähtemään.
- tätitäti
on, että jos sulla on kotona urheilujuomapullo, sellanen muovinen, niin siihen 1L kädenlämpöistä vettä ja 1rkl ruokasuolaa, anna liueta ja truuttaa toisesta sieraimesta vettä ja kallista päätä niin toisesta vesi valuu ulos.
Lopuksi kallistele päätä sivulle, alaspäin ja niistä, tulee varmasti ulos. Jos ei niin toista homma ja mene sitten lääkäriin tai ehkä hoitajakin sen voi poistaa.
Toivottavasti auttoi !- Anonyymi
Eikö tuohon jo huku???? Itse en uskaltaisi tehdä noin...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1092250- 103896
- 69871
Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???22852- 48835
Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha541770- 80687
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76650Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik23600- 57561