Alueuutisissa

Kiitos Lidl ja S-kaupat, lahjoitatte köyhille jaettavaksi ruokaa Hämeenlinnassa, jossa leipäjonot pitenevät päivä päivältä.
Vaalit tulossa, täytyypä miettiä tarkasti, kuka on heikoimpien puolella, vai onko kukaan?
7807
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Retsi on..

Äänestä

Porvarit ei ainakaan ole köyhien puolella eikä porvarien kaupat. E-Osuusliike takaisin.

Äänestä
  • Pitää kaikista huolta! Ketju on yhtä vahva kuin sen heikoin lenkki.

    Äänestä

demarit ja muut kommunistit varastaa kaikilta tasaisesti. Oikeistopuolueet sentään rehellisesti ajavat yrittäjien ja työntekijöiden asiaa, eivät loisien ja muiden kukkaroilla elävien.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nähtyä kirjoitti:

Kiitos Lidl ja S-kaupat, lahjoitatte köyhille jaettavaksi ruokaa Hämeenlinnassa, jossa leipäjonot pitenevät päivä päivältä.
Vaalit tulossa, täytyypä miettiä tarkasti, kuka on heikoimpien puolella, vai onko kukaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu