Golf facelift-vitosen eli virallisesti kutosen myyntiajaksi kaavaillaan kolmea vuotta ennen kuin oikeasti uusi Golf VII tulee myyntiin:
http://www.autokiste.de/psg/0810/7500.htm
http://www.autokiste.de/psg/0810/7500.htm
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Nimittäin melun vaimennus. Jos Iltalehden koeajajaa uskoo, niin Golv VI on "akustinen ihme". Jos tuo pitää paikkansa, niin Golfin (ja kaikien muidenkin alemman keskiluokan autojen) suurin puute olisi korjattu! Se oikeuttaa kokonaan uuden mallinumeron antoon. Golf V on muissa suhteissa varsin mainio, uudet TSI ja CR-TDI koneet, jne, että niitä on vaikea parantaa hintaa nostamatta.
Kaikkia mallejahan aina ensiesittelyssä kehutaan hiljaisiksi mutta totuus maamme karkeilla teillä ihan jotain muuta. Esimerkkinä uusi Skoda Superb ja Mazda6.
Joo. Jos toi pitää paikkaansa, niin kyllä se VI merkintä on oikeutettua. Ainut miinus V koppasessa ja etenkin Sport alustalla olevissä autoissa on rengasmelu.
Tän kyllä kestän on toi alusta vaan niin hyvä. Koko auton luonnne muutuu kunnollisella alustalla.
Renkaista sen verran että Misukat aika hiljaiset 5-ovisessa ja mutta taas Continental aivan kauhea vaikka onkin hyvä ajaa.
Auttaisikoha jokin äänieristys?
täytyy vaan toivoa että 3,5v päästä tulevan mallin luotettavuus olisi kans paremmalla mallilla kuin golfeissa on ollut.Ihmetyttää vaan tää "välimallin" tulo markkinoille,sillä jos on ihan rehellinen niin on se kyllä aika ruman näköinen auto-vaikee oikein ymmärtää kun vois kait sitä samaan hintaan tehdä nätimmänkin auton.
nykyinen V korinenkaan. Sehän on käytännössä sama auto kuin nykyinenkin paitsi hieman muutetulla keulalla, perävaloilla ja kylkilistojen puuttumisella ja erilaisella kylkipokkauksella sekä peilit muotoiltu uudelleen.