Tervehdys, koirani on 7-vuotias tyrmäävä ja rakastettava black&tan uros. Aika kuluu ja haluaisin rakkaalleni mahdollisuuden pentueeseen. Nyt etsitään siis tiibetinspanieli narttua jalostukseen/astutukseen. Vastineeksi yksi pentu.
Chrystal Mountain Tri-ca-ku-nai etsii narttua jälkikasvulleen. Poika on kennelistä valiovanhemmista (e.Chrystal Mountain Aicindy, i.Arundina Dodo-Decurva).
Väriltään hän on harvinaisempi black&tan, jolloin osa pennuista mahdollisesti kyseisen värin edustajia. Näyttelykoiraksi ostettu, mutta parissa näyttelyssä käytiin ja lemmikkinä sen jälkeen.
Rokotettu, sirutettu ja rekisteröity, ei sairauksia vanhemmilla tai itsellään. Koira asuu osittain Tampereella osittain Torniossa, matkustellaan paljon.
Ottaisitko yhteyttä sähköpostitse, mikäli kiinnostuit [email protected]
black&tan tipsu-uros astutukseen
6
1012
Vastaukset 6
- Minidogs
Eikö koirasi kuitenkaan täytä rotumääritelmää, vai miksi et tarjoa sitä rotuyhdistyksen kautta?
Se että koiran äiti ja isä on valioita, ei tee koirastasi parempaa, ikävä kyllä.- terveystarkastettu?
Ei ainakaan jalostustietojärjestelmän mukaan, joten miten uroksen terveys on todennettavissa? Jos se on ns näyttelykoira, niin miksi se ei sitten olekkaan näyttelykoira (H-tulokset)? Kiva toki, että koira on perusterve, niinhän kaikki normaalisti ovatkin ja pitää ollakkin.
- totanoinnii
Miksi ihmeessä koiraa pitäisi tarjota rotuyhdistyksen kautta?
- .............
totanoinnii kirjoitti:
Miksi ihmeessä koiraa pitäisi tarjota rotuyhdistyksen kautta?
Sen takia, että koiralta vaaditaan muutakin kun vanhempien valioarvo. Yhdistykset ei hyväksy jalostukseen mitä tahansa, vaan niillä on tietyt vaatimukset.
- Chillah
Täyttää rotumääritelmän. Rokotukset kunnossa eikä terveydellisiä ongelmia, molemmat kivekset laskeutuneet.
En tarjoa rotuyhdistyksen kautta, sillä itselleni tärkeintä vain, että emo on terve ja tiibetinspanieli rodultaan. Toivon vain pojalle pentueen ja yhden pennuista itselleni.
- Sivustaseuraaja
Eikö kannattaisi kuitenkin suorittaa ne tipsuille vaadittavat polvi- ja silmätarkastukset? Jos rekisteriin tahtoo pennut, niin nuohan on ne pakolliset. Ja samaa tietty vaaditaan nartulta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuinkahan monen
Naisen puolisoa olet nainen vikitellyt ja eron aiheuttanut? Toivottavasti karma on ku*sut muroihisi useamman kuin kerran77778Mies, kumman ottaisit mieluummin
176 cm vai 154 cm naisen, jos molemmat muuten yhtä viehättäviä? Mikä on oma pituutesi?144760- 57666
Anteeksi mies
En jaksa tätä…, en halua, että sinulla on paha mieli tämän takia. Viestiä Sinulle.47654Pettymys TTK-parketilla! Anna Hanski tippui - Sami-opelta erikoinen heitto: "Nyt sä pääset..."
Toisena parina Tanssii Tähtien Kanssa -kisasta tippuivat Anna Hanski ja Sami Helenius. Pettymys oli käsinkosketeltava y25653Tekisi mieli vetäistä kunnon jurrit sinun kanssasi
Ja keskustella asiat, ei tästä tule hevonvttua.46634- 44587
- 31521
Poliisi etsii kadonnutta henkilöä Lapualla
Henkilö on kadonnut 18-19.9.2026 välisenä yönä. Henkilö on hoikka,n 185 cm pitkä. Kadonneella on ollut katoamishetkellä27511Mieti oikeasti
Ollaan lähes tuntemattomia, mutta samalla on tämä erityinen vuosien tilanne takana, joka on ollut monella tapaa väärin.27506Oot komea
etkä näytä vanhenevan. Mieskarkki. Mä en yritä mitään, mä oon sulle liian vanha. Olis kuitenkin kiva tutustua suhun. n20503- 6466
Venäjä häviämässä 30 vuoden sodan
Ukraina vapautti kolme aluetta, operaatio Vivaldi laajenee402452- 30436
Se oli molemminpuolinen limerenssi
Limerenssi myös sinulla kun näin pitkän ajan jälkeen päivystää palstaa. 🤭76431Rydman, herätys!
"Veikkauksen toimitusjohtaja Olli Sarekoski tienasi kiinteää palkkaa 445 891 euroa ja lisiä 72 157. Kuukausipalkka oli 363420En laita sulle viestiä
Toivottavasti ymmärrät jo mies hyvä, että en tule koskaan laittamaan sulle viestiä enkä soittamaan sulle. Minusta ei sii39394- 36392
Helena Ahti-Hallberg napauttaa - Näin hän kommentoi Vappu Pimiän TTK-lähtöä
Vappu Pimiä jätti Tanssii Tähtien Kanssa -juontajapestin viime kauden lopuksi. Nyt on erilainen kausi, kun Pimiä ei ole3390- 28384