Oletko miettinyt koskaan Cairnterrierin hankintaa? Jos haluat kysyä minulta jotain siitä rodusta niin olen valmis kertomaan siitä tietojeni mukaan niin hyvin kuin voin =)
Cairnterrieri
4
1091
Vastaukset
- Marly
Onko Cairn kova haukkumaan? Ei varmaan ole kovin arka ja pelokas rotu? Minulla on nyt Coton poika joka on valitettavasti arka ja se ilmenee haukkumisena ja ärhentelynä toisille koirille, joitakin "pelottavan näköisiä" ihmisiä se myös haukkuu. Coton-rodun kehityksessä on joku mielestäni mennyt Suomessa pieleen , koska monet sanovat samaa koirastaan; arka. Sitähän sen ei pitäisi olla rotumääritelmän mukaan todellakaan! Koirani on jo 10-vuotta. Seuraava rotuni täytyy olla jotain muutakuin arka!
- Cairnin omistaja
Cairnit ovat kovia haukkumaan jos ne opettaa siihen alku vaiheessa Cairnille pitää tehdä selväksi mitä se ei saa tehdä ja mitä saa.
Meidän cairnilla ei ole ainakaan mitään allergiaa.
Vetää aika paljon. Ei ole arka koira vaan tomera ja tulee muiden kanssa hyvin toimeen
- vrt. westie
Olen ymmärtänyt, että ruoka-aineallergioita on vähemmän kuin westiellä. ONko jotain muita yleisiä tauteja?
- Cairnin omistaja
Paljonko noin 3kk ikäisen cairnterrieri uroksen pitäisi painaa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies vinkkinä sulle
Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista997780- 1075587
- 2754861
- 494793
- 753564
- 502828
- 602531
Olet oikeasti ollut
Niin tärkeä mulle ja kaikki meidän väliltä on pilattu ei yksistään sinun toiminnalla vaan minun myös.222448Kuuluu raksutus tänne asti kun mietit
Pelkäätkö että särjen sydämesi vai mikä on? En mä niin tekisi mies koskaan 😘292392- 412274