Kävelette kadulla kaikessa rauhassa ystävänne kanssa/yksin. Menette ehkäpä johonkin tavalliseen ravintolaan istumaan niinkuin kuka tahansa muu.
Huudellaanko teille ilkeyksiä ilman syytä? Ilman että olette tuskin edes vilkaisseet vastaantulevaa ihmistä sen kummemmin.
Millaisia ilkeyksiä teille huudellaan? Mistä luulette sen johtuvan (vaatetus, hiustyyli etc.)? Millaiset ihmiset ovat yleensä asialla? Millainen ominaisuus vastaantulevassa/ohikulkevassa ihmisessä saisi teidät huutamaan jotain? Kuinka vanhoja olette? Millainen tyyli teillä on?
Kadulla huutelu...
4
2379
Vastaukset
- ........
Kakarat. Joita ollaan kieltämättä ennenkin tavattu, niiden kanssa siis ollut riitaa. Tietenkin siksi koska he ovat aloittaneet huutelun ilman minkäänlaista syytä keskellä julkisia paikkoja.
Huutelevat minulle ja poikaystävälleni kaikenlaista, jotta saisi meidät juoksemaan perässä. Huomion kerjäämistä, huoh.
Huutaisin toiselle ihmiselle keskellä katua ainoastaan jos hän olisi sitä ennen huudellut/pilkannut minua, en todellakaan leikin vuoksi huutele kellekään!
Ollaan 16-vuotiaita. :) Kakarat 6-12 vuotiaita, voitteko uskoa? Eihän se nyt sinänsä yllättävää ole, että tälläiset pikkuiset hakevat huomiota joka paikasta, mutta kun niiden sanavarasto on hieman kehittynyt rajummaksi näiden viime vuosien aikana. Huutelevat minua jopa 'huoraksi' ihan vain huvin vuoksi. Se on niistä hauskaa?
En oo koskaan tullut juttuun lapsellisien ja epäkypsien tyyppien kanssa. - juuu...
Toisinaan huudellaan joo, itseasias aika useinkin :/ Huora/ilotyttö/paljon maksaa on aika yleinen sanoma. Joskus on huudeltu saatananpalvojaksi, mutta se on vähenynyt huomattavasti, koska en enää yleensä näytä niin ''pelottavalta''. Myös monenlaisia rivoja ehdotuksia tulee täysin tuntemattomilta ihmisiltä, keskellä katua. Huutelijat ovat useimmiten n. 16-25 -vuotiaita miehiä/poikia, rivoja ehdotuksia tekee eniten keski-ikäiset miehet.
Nämä kaikki johtunee pukeutumistyylistäni, jossa ei pitäisi olla mitää erikoista, että tarvitsisi tuollaisia huudella ja ehotella. Toki voin itsekkin sanoa näyttäväni joskus jossain määrin huoralta vaatetukseni perusteella, mutta vittuakos sitten, ei sitä kuitenkaan tarvi jokaisen vastaantulijan toitottaa. - Drazir
Huudettiin kerran. Se ei ollut kadulla vaan tossa läheisellä käveylytiellä.
- Anonyymi
Mä pelkään että mua kiusataan kadulla .
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos nainen harrastaa seksiä
Useiden kanssa, miten se eroaa miesten mielestä siitä, jos miehellä on ollut useita s kumppaneita? Oletan että kaikki mi2432131Pihlaja-puulle
Illat on mulle pahimpia. En tiiä miks se olis vaan parasta yöstä toiseen nukkua sun kanssa ja herätä sun kasvoihin. Jos151399Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei141366Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko3701243Kysymys Kuhmolaisille
Hei. Olen 32 vuotias nainen ja muutin Kuhmoon noin 12 vuotta sitten. Mutta nyt täytyy ihmetellä ihan ääneen että onhan t21938Savimajasta lääketieteen tohtoriksi - ja ei tikkua ristiin
”Jos ihminen muuttaa savimajasta tänne kerrostaloon länsimaisen elintason piiriin ilman että tarvitsee panna tikkua rist161819Ensi viikolla tulen takaisin
Ja käyn varmaan siellä monta kertaa. Monta mahdollisuutta nähdä jos olet siellä päin19796- 75722
Olen valtavan ihastunut
Yritin sen sinulle viime viikolla kertoa, mutta liikaa muuttujia ja isoja tunteita, niin en kyllä ollut kovin selkeä.57716Oon varma siitä
Että oot vain mun rahojen perään, nainen. Siks et kelpaa mulle, että joku helpompi. M-mieheltä101665