Päiväraha

Olen nyt liiton päivärahalla.Miten on,jos minulle myönnetään kuntoutustuki, niin ottaako liitto koko summan( mitä on maksanut) päältä pois vai siitä päivästä alkaen mistä kuntoutustuki on myönnetty?
1617
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Liiton rahat vähennetään päältä sen kuun alusta, mistä kuntoutustuki/eläke/sairaspäiväraha tms myönnetään. Itse saa erotuksen, jos muu tuki on suurempi ku työttömyysraha.
Yhteiskunnan rahat ei riitä siihen, että työtön sais molemman nimiset rahat. Tällöinhän tulot olis suuremmat kuin työssä ollessa olisi-

Äänestä

Kommentoi aloitusta


???????? kirjoitti:

Olen nyt liiton päivärahalla.Miten on,jos minulle myönnetään kuntoutustuki, niin ottaako liitto koko summan( mitä on maksanut) päältä pois vai siitä päivästä alkaen mistä kuntoutustuki on myönnetty?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu