Jälkiasennettu kauko-ohj. keskuslukko

Onko kenelläkään kokemuksia ns. tarvike kauko-ojauskeskuslukkojen asennuksesta ?
Itselläni olisi tarkoitus hankkia em. kapine. Merkki olisi muistaakseni Motora ja hintaa 70 euroa.

Miten asennus onnistuu ? sekä millainen on toimintavarmuus ?

Autona on Mondeo vm. 98
2254
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Heippa!
Minä kytkin escoon -vm 96 VDO-merkkisen vastaavan.
Itse asiassa aika helppoa. VDO ei tarvinnut kuin yhteen oveen kytkeä ja sitten vilkkuihin jotta se ilmoittaa avaamisesta ja sulkemisesta. Minä käytin piraattiliittimiä, ,on varm. muitakin vaihtoehtoja. kytkentäohjeet on pakkauksessa mukana.Varmista että se maadoittaa hyvin,
sitten vaan tuta och kör!
terv. ent. escoisti (sitä enn. Mondeo).

Äänestä

Asensin joskus v.93 Sunnyyni Bilteman etuovista toimivan keskuslukituksen. Kesällä kiva, kun ei tarvi lukita kuin 1 ovi avaimella. Mutta talvella ei tahdo jaksaa lukita/avata kaikkia ovia. Ja laite on niin tyhmä, että sekoaa tästä: jos yksikin ovi jää avautumatta, ei ala seuraavana lukitsemaan ja päinvastoin. Viime vuosina olen joutunut ottamaan töpselin irti ja selviämään talven ilman.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mondeo -98 kirjoitti:

Onko kenelläkään kokemuksia ns. tarvike kauko-ojauskeskuslukkojen asennuksesta ?
Itselläni olisi tarkoitus hankkia em. kapine. Merkki olisi muistaakseni Motora ja hintaa 70 euroa.

Miten asennus onnistuu ? sekä millainen on toimintavarmuus ?

Autona on Mondeo vm. 98

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu