Semi valehteli!!!

Ns. uhkailusta ei tehdä edes esitutkintaa! Eikö olisi syytä tutkia Semin tekemiset ja sanomiset?
10556
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Sinä vaan et ymmärrä mitä eroa on uhkailulla ja laittomalla uhkauksella. Ainoastaan jälkimmäinen on rikos, eikä voida tehdä rikostutkintaa jos ei ole rikosta. Huono käytös ei ole rikos.

Äänestä
  • Sulla tuntuu todella olevan käsitteet hukassa. Tuo uhkailu kun on aina laitonta... sä oot vaan tyhjäpää paskanjauhaja...

    Äänestä

Piiri pieni pyörii poliisit, syyttäjät ja tuomarit siinä hyörii ja kaikilla on niin mukavaan, kun saa tehdä mitä vaan, meitä eivät lait koske:)


Jälleen kerran poliisirikollisien toimet lakaistiin ”maton alle” hyvävelijärjestön toimesta.

Miksi poliisit saavat tehdä RIKOKSIA jatkuvasti ilman rangaistusta?

Ohje nuorille: Jos haluat rikolliseksi, kouluttaudu poliisiksi. Saat tehdä jatkuvasti rikoksia, kiinnijäämisriski on 0.01%

Sillä veljeä ei petetä, paitsi jos joudut ulos hyvävelijärjestöstä.

Äänestä
  • Ei malttanut vakkarihäirikkö pysytellä hiljaa. Luulisi vituttavan kauheasti, kuin ei mahda mitään!!
    Vankkurit kulkee, vaikka koirat haukkuvat!!

    Äänestä

  • vakkkari kirjoitti:

    Ei malttanut vakkarihäirikkö pysytellä hiljaa. Luulisi vituttavan kauheasti, kuin ei mahda mitään!!
    Vankkurit kulkee, vaikka koirat haukkuvat!!

    Miksi sinun pitää jatkuvasti häiriköidä täällä?
    Et kirjoita koskaan mitään asiaa!

    Olet todellinen HÄIRIKKÖ!

    Äänestä

  • kuten hyvin tiedetään

    olen kävelevä esimerkki asiasta.

    Äänestä

  • Parasta kun sä peruskoulun jälkeen edes yrittäisit kouluttautua joksikin. Luuletkos että sun kirjoituksistas ei näy sun ikäs???

    Äänestä

  • näin se menee... suomessa

    Äänestä

Semille luettiin muistio, jossa sanottiin että häntä todennäköisesti vahingoitetaan, jos tietty nimi paljastuu.

Semi koki sen uhkaukseksi.

Äänestä
  • Semi väitti että poliisit ovat häntä uhkailleet. Luulisi lainoppineen, syyttäjän tietävän mitä sanoo. Ei tiedä sillä kun asiaa tutkittiin ei löydetty edes aihetta esitutkintaan!

    Siinä muistiossa sanottiin sitä paitsi että ammattirikolliset voisivat Semiä uhata, ei poliisit. Semin on vedettävä johtopäätökset ja erottava, hänen uskottavuutensa on täysi nolla.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Näin on kirjoitti:

Ns. uhkailusta ei tehdä edes esitutkintaa! Eikö olisi syytä tutkia Semin tekemiset ja sanomiset?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu