Mitäs ne on? Entä miten esim. luokkatoverini ovat työllistyneet? Ne valmistuneet, mulle ei ole mitään töitä tarjottukaan. Onko tarkoitus edes hakea itse töitä, ottaen huomioon Kokkotyö-säätiön olemassaolo. Miksi perustaa tällaisia säätiöitä? Entä ulkopuolisen työvoiman käyttö Kokkotyö-säätiössä. Onko se riittävästi palkattua jne?
Avoimet työmarkkinat?!
Minis
51142
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Mun mielestä voitaisiin ajatella uutta tehdasta Kokkolaan....
Siirretään kaikki lakkautetut ja Kiinaan siirretyt tehtaan Kokkolaan.
hommaa sulle työpaikan niin ei tuu onnistumaan. Suosittelen että ihan itse omatoimisesti laitat hakemuksia yrityksiin sisään. Oppisopimus on tämän päivän sana. Sillä tyylillä saa aika helposti jalan yrityksen oven väliin.
kokkolassa ei oteta töihin jos et ole alkuperältään kokkolalainen. Kaikki ajattelee että muuttat takaisin sinne mistä tulit. Olen itse saanut kokea. paras yrittää rekrytointikoulutuksella tai oppisopimuksella
NÄINPÄ!
Itse olen kotoisin kokkolasta, mutta asunut viimeiset 17 vuotta muualla.
Työhakemuksia on lähtenyt kokkolaan lähes viikottain ja koskaan ei ole mihinkään päässyt.
Ei pitäisi mainita hakemuksissa että on a) muualta kuin kokkolasta ja b) että on nuori ja tällä hetkellä työtön.
Vituttaa koko töiden hakeminen. Ei paljon kohta enää kiinnosta, kun ei mitenkään noteerata missään paikassa.