toivotan jokaiselle.Satoi tai paistoi ihan sama,nakkaa vaan sadetakin niskaan,ja ovasta ulos haistelemaan syksyn kirpeyttä.Sekä ihailemaan sitä kauneutta,jota vielä on ennenkuin lehdet putoavat kokonaan.Lapsen kanssa touhutessa viikonloppu vierähtää.
Hyvää viikonloppua
Ira¤
13620
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Kirjoitit, että tänä perjantaina on lääkäri, onnea matkaan.
Kovat kivut
Kirjoittanut: Ira¤ 16.10.2008 klo 07.23
minut herättävät,ei voi jäädä makaamaan,kun vähän liikkuu helpottaa.Minulla on Voltaren kipulääkitya,ja Panadol eivät auta juitenkaan.Perjantaina läähärille.
joutui vaihtamaan ajan maanantaille,koska hänelle tuli jotain tärkeämpää menoa.Kiitos vaan.
että sillätavalla aikoja vaihdellaan. No, toivottavasti maanantaina ei käy samoin..
Monet eivät uskoa sinua, mahtoiko sinulla olla edes varattua aikaa. Olet kirjoittanut noita lääkäriviestjä usein. Tyyliin tänään olisi pitänyt olla, ei kun huomenna ei kun ylihuomenna.
onko Iralla aika lääkärille vai ei ja peruuko lääkäri ajan vai ei. Eikö teillä ole ollenkaan omaa elämää kun jokainen Iran juttu kiinnostaa niin kauheasti. Sitä paitsi kyllä lääkäri on siirtänyt minunkin aikoja joskus. Kerrankin jouduttiin siirtämään leikkausaikaa lääkärin sairastumisen vuoksi. Kyse ei ollut syöpäleikkauksesta.
Kannattaisi laittaa ylös mitä kirjoittaa, ettei sotkeudu juttuihinsa. Hänen jutut ovat monesti täyttä potaskaa. Mitä oli ne murtovarkaat, jotka asuivat kellarissa? Tuskin niitä oli edes olemassa, ja paljon muuta.
Elämäni ensimmäiset
Kirjoittanut: Ira¤ 24.9.2008 klo 06.01
murtovarkaat kävivät kotonani,ollessani poissa muutaman tunnin.Kännykkääni tuli tekstiviesti,josta ei selvinnyt lähettäjän numeroa.Kävin poliisilaitoksella tekemässä ilmoituksen.Viestissä luvattiin tulla tänään klo 04 aamuyöllä uudestaan.Kertoi tulevansa aina kerrallaan muutamaksi päiväksi,ja ei tuottavan häiriötä.Tekstissä Venäjää,tai Vironkielisiä sanoja.Osaisiko joku suomentaa muutaman sanan,joita en ymmärrä?Näköjään paperi jäi kotiin johon sen jäljensin,siinä oli moneen kertaan toistueb Draasnja tai jotain sinnepäin.Sanoivat ei valmistavansa itse ainetta,vaan myyvänsä sitä.Tosi kivalle tuntuu,kun joku/jotkut ulkopuoliset tunkeutuu kotiini.Heh saivat syöpälääkkeitä Aridimexiä taitaa nousta hattuun,kun muutaman terve ihminen nappaa,Rapussamme tehdään remonttia,ja kellarikerroksessa asuataa Venäjäläisiä,ja Virolaisia,ihan mukavaa
totta mutta mistä voimme tietää muittenkaan kirjoittajien kertomat
onko totta vai tarua?
Tännehän voi kertoa mitä stooria vaan :esittää aivan eri henkilöä,mitä oikeesti on..
Elää jotain keskustelupalsta roolia oikean elämän sivussa..;))
Täällä voi esittää mitä stooreja vaan, mutta se on varmaankin taitolaji, koska juttujen pitää pysyä järjestyksessä eikä saa jutut kumota toisensa saman päivänkin aikana moneen kertaan.
Hyvää muistia se varmaan vaatii ja vähän huolellisuutta, ei voi hölöttää mitä sattuu palstalle. Eikä ainakaan häveliäisyyttä ole sellaisella, jonka jutut vaihtelevat laidasta laitaan alatyylisistä haistatteluista ulkokullattuun hurskasteluun.
olla henkilö jota meidän kaikkien pitää ymmärtää ja sivuutetaan sellaiset sanoisinko
epähuomiossa kirjoitetut toisensa kumoavat viestit..;)
Valheella on lyhyet jäljet. Pitäisi pysyä tarinassaan, että olisi uskottava ja vielä muistaa kaikki entinen, siksipä se ei ole helppoa.
Sinulla se lääkäri on?
Ettei ole unohtunut.